BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 416
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 16 grudnia 2015
Szczerze życzę zwolennikom ustawy o książce uchwalenia jej przez rządzących Najjaśniejszą Rzeczpospolitą (wszystko jedno z której będą się wywodzić partii i w której kadencji parlamentu pełnić swą posługę). Bardziej jednak piszę te słowa w uznaniu ich niezmordowanego dążenia do tego celu niźli w przeświadczeniu, że ustawa ta wiele zmieni na rynku książki w Polsce.
środa, 16 grudnia 2015
Raport Izby Gospodarki Elektronicznej
Według raportu mShopper z lutego 2015 roku penetracja urządzeń mobilnych wśród internautów wynosi 69 proc. Najbardziej aktywnie wykorzystuje się je, między innymi w celu przeglądania internetu, czy wyszukiwania informacji produktowych (57 proc. wskazań internautów), w tym 42 proc. korzysta aktywnie ze smartfona, a 25 proc. z tabletu. Wciąż jednak najaktywniej wykorzystywanym urządzeniem jest laptop (64 proc. wskazań), natomiast popularność komputera stacjonarnego jest już niższa niż smartfona.
środa, 16 grudnia 2015
Nowe książki prof. Stefana Jakucewicza
W ostatnich tygodniach ukazały się dwie cenne prace o papierach poligraficznych i innych podłożach do druku, których autorem jest prof. Stefan Jakucewicz, jeden z najbardziej znanych ekspertów, dysponujący olbrzymią wiedzą z obszaru surowców poligraficznych, techniki druku i produkcji książek, jak też opakowań i innych wyrobów poligraficznych, a przy tym, o czym mniej wiadomo, z dziedziny filatelistyki, a jednocześnie - co wiedza już tylko wtajemniczeni - również świetny ... kucharz i koneser dobrego jedzenia i trunków, …
środa, 16 grudnia 2015
Badanie Grupy Edukacyjnej
W ostatnich dniach sierpnia Grupa Edukacyjna S.A zaprezentowała raport ze zleconego przez siebie badania "Nauczyciele oceniają zmiany w edukacji wczesnoszkolnej" dedykowany rewolucji dokonanej z początkiem roku szkolnego 2014/2015 przez ministerstwo edukacji, m.in. w zakresie dopuszczania i finansowania podręczników szkolnych w obszarze nauczania ogólnego.
środa, 16 grudnia 2015
Branżowcy kandydują do parlamentu
Wśród kandydatów do Sejmu na liście Zjednoczonej Lewicy na ósmym miejscu w Warszawie jest Rafał Skąpski. Poinformowała o tym "Gazeta Stołeczna" z 7 września. Zjednoczona Lewica jest koalicją SLD, Twojego Ruchu, PPS, Unii Pracy i Zielonych.
środa, 16 grudnia 2015
Spółka Czerwona Torebka podpisała list intencyjny w sprawie potencjalnego zbycia akcji spółki Merlin.pl S.A. na rzecz spółki TELL S.A. Tell ma prawo wyłączności na negocjację do 16 października 2015 roku. List stwierdza m.in., iż zamiarem obu stron jest realizacja transakcji, w toku której Sowiniec FIZ i spółka Szósta - Czerwona Torebka dokonają sprzedaży 18.577 akcji Merlin.pl S.A. stanowiących 100 proc. akcji tej spółki, o łącznej wartości nominalnej 1.857.700 zł, na rzecz TELL.
środa, 16 grudnia 2015
Dyrektorzy wszystkich bibliotek wojewódzkich podpisali apel do premier Ewy Kopacz o kontynuację w latach 2016-2020 rządowego programu "Infrastruktura bibliotek".
środa, 16 grudnia 2015
Na polskim rynku prasowym przybywa tytułów. Nowe pozycje nie odbierają czytelników istniejącym tytułom, lecz przyciągają nowych.
środa, 16 grudnia 2015
Cztery książki polskich autorów znalazły się w finałowej siódemce 10. edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus fundowanej przez samorząd Wrocławia. Zwycięzcę poznamy na gali 17 października w Teatrze Capitol. Do konkursu zgłoszono 66 powieści.
środa, 16 grudnia 2015
Firma Wolters Kluwer udostępniła nową platformę dla swoich klientów ? LEX ? Twoje idealne miejsce pracy. Nowa platforma LEX stanowi połączenie dobrze znanej praktyczności i wiarygodności: starannie opracowanych treści serwisów merytorycznych, nowych, zaawansowanych narzędzi oraz wygody użytkowania. Platforma w odmienionej szacie graficznej zapewnia szybki dostęp do stale aktualizowanych produktów za pomocą jednego kliknięcia.