BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 443
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 13 września 2016
Czytanie hybrydowe i biblioteki
Według badań Pew Research Center 73 proc. Amerykanów przeczytało przez ostatni rok przynajmniej jedną książkę. Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów telefonicznych na próbie ponad 1,5 tys. dorosłych mieszkańców USA w okresie od 7 marca do 4 kwietnia bieżącego roku. 
Wtorek, 13 września 2016
Globalne koncerny wydawnicze 2015
Najnowsza edycja rankingu największych firm wydawniczych świata opracowana przez Rudigera Wischenbarta i opublikowana we francuskim magazynie "Livres Hebdo" oraz amerykańskim "Publishers Weekly" potwierdza coraz bardziej skomplikowaną strukturę tej branży. 
Wtorek, 13 września 2016
Rozmowa z Arturem Chęsym, prezesem zarządu Drukarni POZKAL Spółka z.o.o. Spółka komandytowa
Widzimy w tym roku wzmożoną ofensywę promocyjną drukarni Pozkal, co jest oczywiście związane z okrągłą rocznicą... Tak, jest to związane z naszym jubileuszem i chęcią podniesienia naszej identyfikacji wizualnej. Chcielibyśmy, aby to był czas, w którym podkreślamy 30 lat istnienia Pozkalu na rynku. Ale drukarnia ma dłuższą tradycję... Rzeczywiście, drukarnia, jaką przejęliśmy, a która funkcjonowała pod nazwą Drukarnia Kujawska, ma dużo, dużo dłuższą tradycję. Czujemy się w pewnym sensie jej spadkobiercami, jak też spadkobiercami szerzej rozumianej tradycji poligraficznej …
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016
Wtorek, 13 września 2016