Piątek, 26 sierpnia 2022
WydawcaDebit
AutorLauren Hoffmeier
TłumaczeniePatrycja Zarawska
RecenzentMartyna Kądzioła
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2022
Liczba stron40
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 7-8/2022

Opowieść o spełnianiu marzeń, nawet tak błahych jak zrobienie fikołka. Tygrysica Zula jest leniwym zwierzątkiem, które ciągle by wypoczywało. Szczególną radość sprawia jej, gdy w snach skacze i robi fikołki. W trakcie jednego z nich na nosie siada jej muszka, która z premedytacją przerywa marzenia senne. Zula jest wściekła; próbując złapać muszkę, nieświadomie zaczyna wykonywać podstawowe ćwiczenia jogi.

Opowieść skierowana jest do dzieci powyżej 3 lat. Pięknie i kolorowo zilustrowana zachwyci nie tylko maluchy, ale i dorosłych. Pobudza kreatywność i ciekawość. Właściwie nie da się nie uśmiechać, oglądając prace Eli Śmietanki.

Na 40 stronach muszka nauczy każdego, że determinacja, konsekwencja i oddech to przepis idealny na spełnienie swoich celów. Z każdą przekręconą stroną Zula coraz lepiej radzi sobie ze swoim oddechem i kondycją. Ma więcej energii, dlatego z łatwością zaczynają przychodzić jej ćwiczenia. Tak jej się podobają, że chce ćwiczyć codziennie, a do tego ze znajomymi. Finalnie tygrysica jest wdzięczna muszce za pokazanie jej, jak może urzeczywistnić swoje sny. Książka uświadamia, że jakikolwiek ruch daje wiele radości i satysfakcji. Uczy wiary w siebie, pozwala uwierzyć, że przy cierpliwości i wytrwałości wszystko jest możliwe. Dodatkowym atutem jest poradnik wykonywania przykładowych i prostych ćwiczeń jogi.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ