Czwartek, 7 lipca 2022
WydawcaZakamarki
AutorStina Wirsén
TłumaczenieKatarzyna Skalska
Recenzent(pd)
Miejsce publikacjiPoznań
Rok publikacji2022
Liczba stron28/28
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2022

Seria książek poznańskiego wydawnictwa, które od lat przybliża małym polskim czytelnikom i ich rodzicom, a zapewne też dziadkom i wielu ciociom i wujkom, najbardziej cenne pozycje szwedzkich autorów, promowana jest hasłem „Niewielka książka o wielkich emocjach”. I jest to prawda, bo książeczki są niepozorne rozmiarowo, a emocje, o których pisze autorka, ogromne, zwłaszcza z perspektywy najmłodszych czytelników, albo słuchaczy, bo wydawca kieruje je do dzieci w wieku 3+.

„Czyja babcia?” jest dydaktyczną opowieścią o dobrej babci i głupiej kuzynce, którą po burzliwych wydarzeniach w końcu Miśka, bohaterka serii, jednak „chce mieć”.

Podobnie w drugiej książeczce zatytułowanej „Kto jest sam?” autorka, która jest też ilustratorką swoich tekstów, podpowiada, jak można się bawić samemu, gdy inni nie mają ochoty, albo już mają, ale za późno, na zabawę z nami.

Poprzednio ukazały się w tej samej serii cztery tytuły: „Czyje spodnie?”, „Kto się złości?”, „Komu leci krew?” oraz „Kto decyduje?”. Są pomocą w rozmowach o trudnych sprawach i jak to zawsze w przypadku Zakamarków bywa, są bardzo ładnie i starannie wydane.  tłum. , , Poznań 2022, s. 28 / 28, ISBN

OCEŃ KSIĄŻKĘ