środa, 17 kwietnia 2019
WydawcaAdamada
AutorTanera Simons, Patricia Hegarty
TłumaczenieMagda Szpyrko-Ankiewicz
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiGdańsk
Rok publikacji2018
Liczba stron24
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2019

„Widziano także osła, którego mrówka niosła. Jest kura samograjka znosząca złote jajka…”. Nasza przyroda przypomina Bergamuty z wiersza Brzechwy, bo naprawdę możemy spotkać żabę, która ryczy jak byk. Są gekony, które oblizują sobie oczy, bo nie potrafią mrugać. Ryby i wiewiórki latają, krokodyle trzymają kamienie w żołądku. A z mrówką to tylko lekka przesada, ponieważ ta siłaczka uniesie ciężar pięćdziesiąt razy przekraczający wagę jej ciała!

Dzięki tej książeczce zwiedzimy aż siedem ekosystemów, poznamy zwierzęta żyjące na lądzie, zajrzymy pod wodę i wzniesiemy się w powietrze. Przekonamy się, co jest pod spodem – w leśnych gęstwinach, w podwodnych krainach, w górskich jaskiniach. Dowiemy się, że skorpiony są starsze od dinozaurów. Rysia rozpoznamy po pędzelkach, koliberka po rubinowej brodzie, a budleję po motylach. Czy zgadniecie, kto w podwodnym świecie jest mistrzem kamuflażu? A co łączy konika morskiego z kangurem?

Wspaniale wydana książka, z wysmakowaną szatą graficzną – pięknymi pomysłowymi ilustracjami bez udziwnień, podzielonymi na „górę i dół” – rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię. Zwierzęta, rośliny, miejsca opatrzono krótkimi i łatwymi do przyswojenia „wizytówkami”. To kopalnia odkryć dla przedszkolaków. Z tą dyskretnie edukacyjną książką można się bawić w zgadywanki, quizy i rymowanki.

Jedna z małych czytelniczek po lekturze tej książeczki zapragnęła adoptować… leniwca, ponieważ jest zupełnie bezproblemowym zwierzakiem, który śpi niemal całą dobę i na pewno nie ucieknie, bo jest bardzo powolny.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ