Czwartek, 7 lipca 2022
WydawcaMarek Golec
AutorMarek Golec
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2022
Liczba stron212
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2022

Nikt nie lubi płacić podatków. A już zwłaszcza wysokich. Czy można w ogóle na nich zaoszczędzić i to tak, żeby nie ściągnąć na siebie kontroli skarbowej? Autor tego niezwykle przystępnego poradnika przekonuje, że tak, ba, nawet wskazuje, że w niektórych przypadkach państwo wręcz zachęca do płacenia niższych podatków.

Aby podjąć się optymalizacji podatków w swojej firmie, trzeba najpierw zrozumieć ich mechanizmy. Marek Golec, autor bloga Mistrzpodatkow.pl, współwłaściciel kancelarii księgowo-podatkowej i doradca podatkowy, prościutko przeprowadza czytelnika przez zawiłości związane z finansami w firmie. Działalność czy spółka, skala czy liniowy, samochód w leasingu czy wynajem długoterminowy? Czy wystawna kolacja może być zakwalifikowana jako kosz t uzyskania przychodu? – z tą książką łatwiej i bez strachu będzie można podjąć wiele decyzji. A jeśli przedsiębiorca chce policzyć, która forma opodatkowania jest dla niego najkorzystniejsza i ile wyniesie efektywny podatek w ramach różnych form prowadzenia działalności gospodarczej, to autor udostępnia bezpłatnie kalkulator podatkowy. Co warte podkreślenia, z poradnikiem łatwiej będzie połapać się w Polskim Ładzie!

To znakomite kompendium praktycznej wiedzy podatkowej, wydane w nowoczesnej, atrakcyjnej formie, z grafikami, które umożliwiają przyswojenie wiedzy, i konkretnymi przykładami ułatwiającymi zrozumienie omawianego zagadnienia.

OCEŃ KSIĄŻKĘ