Wtorek, 2 listopada 2021
WydawcaRebis
AutorRobin Norwood
TłumaczenieTeresa Hołówka, Magdalena Konikowska, Krystyna Husarska
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiPoznań
Liczba stron418
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 10/2021

To poradnik napisany przez kobietę dla kobiet. Dla tych, które ciągle umierają z miłości. Dla tych, które w każdym kolejnym związku wpadają z deszczu pod rynnę, a każdy następny partner jest jeszcze bardziej nieodpowiedni, zimny lub nieprzystępny. Dla tych, które mimo cierpienia nadal chcą tkwić w niszczącym związku i nie potrafią odejść. Dla tych, dla których miłość stała się nałogiem. Dla tych, które w imię „miłości” pozwalają, by je krzywdzono.

Autorka, psychoterapeutka zajmująca się uzależnieniami i terapeutka małżeńska, w prosty i empatyczny sposób pokazuje drogę wyjścia z nałogu, jakim jest toksyczna miłość. Zachęca do troski o własne życie, zdrowie, dobre samopoczucie. „Odmieniła moje spojrzenie na małżeństwo; pozwoliła mi odetchnąć i zrozumieć, że niepotrzebnie tyle cierpiałam; otwiera oczy; świetna, kiedy świat się wali, a ty nie wiesz dlaczego, bo przecież tak się starałaś; zupełnie zmieniła mój sposób myślenia o związkach; zmieniła moje życie” – piszą wdzięczne czytelniczki. Jednak ta książka to dopiero początek zmiany, która może zająć lata. „Nie istnieje bowiem żadna droga na skróty”, przypomina autorka. Warto nią podążać, ponieważ prowadzi do nowego, dojrzałego i satysfakcjonującego związku, w którym potrzeby kobiety są równie ważne jak potrzeby mężczyzny, i nikt nie musi cierpieć, żeby drugie było szczęśliwe.

Kolejne (szóste już) wznowienie książki, która mimo upływu lat nie traci na aktualności, zostało uzupełnione źródłami pomocy i wybraną bibliografią.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ