Sobota, 27 maja 2023
WydawcaAgora
AutorBoguś Janiszewski, Nikola Kucharska
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2023
Liczba stron144
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2023

Wieczorem masz trudności z zaśnięciem, przewracasz się z boku na bok, a w ciągu dnia czujesz się zmęczony i zdekoncentrowany? To może być bezsenność. Jakie są jej przyczyny i jak sobie z nią radzić? Bardzo obrazowo wyjaśniają to Boguś Janiszewski i Nikola Kucharska. On specjalizuje się w przybliżaniu dzieciom tematów, „na których zazwyczaj wykładają się dorośli”, jest współautorem m.in. książek „O, choroba” czy „Wirus i inne drobne ustrojstwa”. Ona natomiast świetnie rysuje. Wspólnie stworzyli powieściokomiks.

Przed Antkiem wspaniały dzień w aquaparku, musi się tylko porządnie wyspać. Ale sen nie nadchodzi, za to spod łóżka pada pełne pretensji pytanie: „Przestaniesz się wreszcie wiercić?”. To Kurzol. Okazuje się bardzo sympatyczny i bardzo chce pomóc chłopcu. Na początek daje mu piątą klepkę. A potem udają się w podróż do wnętrza organizmu. Antka organizmu – od jelita cienkiego aż po mózg. Po drodze spotykają mnóstwo istot, mniej lub bardziej zapracowanych. Jest ciekawie, dowcipnie, ale przy tym czytelnik dostaje ogromną dawkę wiedzy. „Kurzol” to uwspółcześniona wersja „Było sobie życie”.

Jak zapowiada wydawca, to pierwszy tom serii o Antku i Kurzolu, która ma pomóc młodym czytelnikom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ