Piątek, 24 lutego 2023
WydawcaJedność
AutorFriederun Reichenstetter
TłumaczenieMagdalena Jałowiec
RecenzentBożena Rytel
Miejsce publikacjiKielce
Rok publikacji2022
Liczba stron32
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2023

W serii „Przyroda to przygoda” wydawnictwa Jedność ukazały się kolejne pozycje z tekstem Friederuna Reichenstettera, zilustrowane przez Hansa-Günthera Döringa. Do każdej z nich dołączona jest płyta CD ze słuchowiskiem z odgłosami. I tak w pierwszej książce o lesie „Las i jego mieszkańcy” przewodnikiem jest buk, a miłośnicy przyrody poznają mieszkańców lasu: drzewa, krzewy i zwierzęta. Dowiedzą się nie tylko o ich zachowaniach od wiosny do zimy, ale i roli, jaką odgrywają w ekosystemie.

Jak wspaniała jest przyroda wokół nas, dowie się każdy, kto zapozna się z „Sową i innymi nocnymi zwierzętami”. Sympatyczna i zabawna sowa zaprasza dzieci do świata zwierząt żerujących nocą. Jakie to zwierzęta? Żaby, dziki, żbiki, jeże, rysie, nietoperze, również owady. Świat odkrywać można nocą! To tajemnicze i ciekawe! Wybierzmy się więc w tę niezwykłą podróż.

W kolejnej książce „Bóbr i inne zwierzęta” to właśnie bóbr zaprasza dzieci do świata zwierząt żyjących nad rzeką. Jakie to zwierzęta? Wydra, łasica i inne spokrewnione z nimi. Dowiemy się, jak żyją, co jedzą, jak polują, gdzie mieszkają. W okolicy strumieni, rzek i jezior spotkać też można rozmaite ptaki i płazy. O nich też jest dużo miejsca w tej książce.

Jeśli chcecie poznać otaczającą nas przyrodę, to zachęcam do sięgnięcia po książki z tej serii, a także do słuchania słuchowisk.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ