Czwartek, 7 lipca 2022
WydawcaRebis
AutorIlchi Lee
TłumaczenieTomasz Norbert
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiPoznań
Rok publikacji2022
Liczba stron330
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2022

„Sekret stawania się tym, kim chcesz być, tkwi w mózgu. Zanim jednak będziesz mógł z niego odpowiednio korzystać, musi on stać się twoim prawdziwym przyjacielem” – przekonuje autor. A zatem: Jak nauczyć się czerpać z potęgi mózgu? Naszym celem są: lepsze samopoczucie, harmonia, rozsądniejsze wybory, coraz bardziej satysfakcjonujące relacje, zadowolenie z pracy, sukcesy, pewność siebie, radzenie sobie ze stresem, uspokajanie umysłu.

„Stosując się do zaleceń, schudłem, poprawiłem relacje z innymi i zmieniłem wiele szkodliwych nawyków, których wcześniej nie potrafiłem się wyzbyć”, zachęca psychiatra James Westphal. Lee przekonuje, że moc przemiany na lepsze zyskamy, ćwicząc i doskonaląc mózg. W tym celu opracował Program Edukacji Mózgu (Brain Education). Trzy kluczowe aspekty to: sterowanie, medytacja i uzdrawianie.

Z tą książką pielęgnujemy uważność, dzięki czemu redukujemy poziom stresu. Pracujemy nad elastycznością mózgu. Uwalniamy go od niepożądanych wzorców emocjonalnych. Wprowadzamy w życie medytację, która poprawia naszą zdolność rozpoznawania emocji i świadomego na nie reagowania. Wytężamy mózg, ponieważ im częściej go używamy, tym w lepszej jest kondycji. Autor podsuwa wiele wszechstronnych ćwiczeń fizycznych (np. oddechowe, kardio) i umysłowych poprawiających sprawność mózgu i redukujących stres. I te wszystkie narzędzia są do zastosowania w codziennym życiu. Od zaraz.

OCEŃ KSIĄŻKĘ