środa, 29 marca 2023
WydawcaDebit
AutorBen Clanton
TłumaczeniePrzemek Staroń i Jędrzej Sołowij
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2022
Liczba stron64
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2023

Narwale to stworzenia stadne. Ale kto powiedział, że stado narwala musi składać się z samych narwali? Tym bardziej że żadnych innych nie ma w pobliżu. Z meduzą narwal tworzy niebanalny tandem. On – ciekawy świata, otwarty, ona – sceptyczna i nieco marudna. Udowodnij, że jesteś prawdziwy – takie żądanie wysuwa, kiedy poznaje narwala. To pierwsza część serii, w której razem montują stado. Dokoptowali ośmiornicę, rekina, żółwia oraz rozdymkę. O! Ożółwiście! Z rekinością! Razem jest przestadnie!

Mali czytelnicy (4+) oprócz dobrej zabawy znajdą tutaj przyswajalną dawkę przyjemnej wiedzy. Dowiedzą się, jak długo żyją narwale, ile ważą, jak głęboko się zanurzają i jak długo potrafią wstrzymać oddech. Książka zdobyła w 2017 roku Nagrodę Eisnera w kategorii „dla początkujących czytelników” i trafiła na listę najlepiej sprzedających się serii dla dzieci „New York Timesa”. Narwal i meduza wkrótce powrócą z nowymi przygodami.

W tym uroczym i zabawnym komiksie do wspólnego rodzinnego czytania znajdziecie pochwałę wyobraźni, przyjaźni, współpracy i akceptacji. A na koniec wszyscy śpiewają razem z bohaterem: „Jestem sobie narwal! Radosny, mały narwal! Na falach lubię skakać! I pyszne gofry zjadać!”.

OCEŃ KSIĄŻKĘ