Czwartek, 7 lipca 2022
WydawcaPromic
AutorEwa Kasperowicz, Oleksii Akinfiev
RecenzentBożena Rytel
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2022
Liczba stron16/16
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2022

Książki dla dzieci z podstawowymi polsko-ukraińskimi zwrotami. W dodatku z fonetycznym zapisem poprawnej wymowy. Dla ukraińskich dzieci, które znalazły u nas bezpieczeństwo i chodzą do przedszkola lub szkoły, pierwsza z książek to wspaniała okazja do przyswojenia sobie zwrotów grzecznościowych i tych związanych z codziennym życiem, jak np.: cześć, co słychać?, jak masz na imię, chcesz się pobawić?, przepraszam, w porządku, wszystkiego dobrego itp.

Druga pozycja tych samych autorów – „W szkole i przedszkolu” – pomoże dzieciom opanować pewne zwroty związane z poruszaniem się w szatni szkolnej, na stołówce, na boisku, w klasie czy też w komunikacji między rówieśnikami, a także przybliży słownictwo, które można wykorzystać przy opisaniu swojego samopoczucia.

Obie książeczki przystępne, pięknie zilustrowane, z dodatkiem w postaci kreatywnych kolorowanek. Mają jeszcze jedną zaletę, której treść wypisana jest na okładce: „Kupując tę książkę, pomagasz w zakupie obiadów dla dzieci z Ukrainy”. A dla polskich dzieci te książki są okazją do poznania języka ukraińskiego. Słowem, wspaniale, że te pozycje się pojawiły tak szybko na rynku wydawniczym i księgarskim.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ