środa, 6 września 2023
WydawcaNasza Księgarnia
AutorMarta Galewska-Kustra
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2023
Liczba stron28
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2023

Pucio zachęca swoich rówieśników do aktywności na świeżym powietrzu – jeździ na rowerze (oczywiście w kasku i ochraniaczach), gra w piłkę i buja się na huśtawce, uczy ekologicznych i zdrowych nawyków: pije wodę ze szklanej butelki, myje rączki przed jedzeniem i ząbki przed snem, mama smaruje go kremem przed spacerem w słońcu. Na 25 niedużych tekturowych stronach (z bezpiecznie zaokrąglonymi brzegami) kryje się moc zabawy.

To już piętnasty tom interaktywnej serii „Uczę się z Puciem”, która pomaga wyrabiać zdrowe nawyki u dzieci. Mali czytelnicy obserwują przyrodę, pory roku, ćwiczą spostrzegawczość, szukając zabawek, rozpoznając owoce i kolory. Aktywizująca narracja zawiera minizadania, wzbogaca słownictwo i podpowiada na przykład, jak się odpowiednio ubrać na deszcz albo słońce.

W serii ukazały się już m.in. „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” i „Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”. Dodatkowo z tej serii wyszły również mniejsze książki, wspomagające naukę. Są to np. „Zabawy gestem i słowem” czy „Co robi Pucio”.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ