środa, 22 marca 2017
WydawcaWydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
AutorMarzanna Graff-Oszczepalińska
Recenzent(KF)
Miejsce publikacjiSandomierz
Rok publikacji2008
Liczba stron116


„Wyjątkowe rozmowy na codzienne tematy”, brzmi podtytuł do tej książki. Trafny, trzeba przyznać. Znana w naszym, książkowym środowisku autorka i aktorka
umówiła się na spotkania z osobami publicznymi, odkrywającymi przed nią swoje prawdziwe często ja. „Dlaczego wybrałam właśnie ich? Bo było w nich coś, co zafascynowało mnie, bo sama mogłam nauczyć się od nich czegoś nowego. Dzięki nim mogłam pokazać, że ludzie są interesujący niezależnie od wieku i doświadczenia
życiowego, że każdy ma swoje słowo, które daje mu siłę w życiu. Pomimo tego, że bohaterowie rozmów są rozpoznawalnymi
osobami rozumieją, że człowiek ma zarówno wady jak i zalety
i takim właśnie go lubią”, czytamy we wstępie. Że brzmi to zbyt prosto i zbyt banalnie? No, może brzmi. A kto powiedział, że prawda nie może być banalna? Wśród interlokutorów Marzanny Graff-Oszczepalińskiej znaleźli się m.in. Ewa Błaszczyk, Danuta Błażejczyk, Ewelina Flinta, Janusz Zakrzeński czy Cezary Morawski. Głównie aktorzy, koledzy po fachu, chciałoby się powiedzieć.
I nie tylko po fachu, dzięki czemu rozmowy te zyskują na autentyczności.
Szczere rozmowy o życiu, autorytetach, strachu, odpowiedzialności i – przede wszystkim – o miłości. Tej, która wszystko zwycięża.

Z niecierpliwością oczekuję tomu drugiego dokumentującego te niecodzienne jednak spotkania. Wydawcy życząc przy tej okazji nieco staranniejszej korekty.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ