środa, 25 maja 2022
WydawcaAlbatros
AutorT.J. Newman
TłumaczenieIzabela Matuszewska
Recenzent(mk)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2022
Liczba stron352
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2022

T.J. Newman zaprasza na lot! Jeden samolot, dwóch pilotów i  148 osób na pokładzie. Co może pójść nie tak? Okazuje się, że w „Ultimatum” właściwie wszystko.

Bill Hoffman przyjmuje zgłoszenie swojego szefa na pilotowanie samolotu, na pokładzie którego miało go nie być. Kiedy wsiada do maszyny, jego rodzina zostaje uprowadzona przez terrorystę, wkrótce zaś Bill otrzymuje informacje o żądaniach, jakie musi spełnić, aby przeżyli. Rozpoczyna się walka z czasem, bo przecież lot nie trwa wiecznie. W  szalony plan terrorysty zostają włączone stewardessy, które razem z pilotem przygotowują pasażerów na najgorsze. Niestety na pokładzie znajduje się pomocnik terrorysty…

Świetna pozycja dla miłośników thrillerów psychologicznych i podróży lotniczych. Autorka w idealny sposób nakreśla skrzywdzoną psychikę głównego antagonisty, ale także człowieka, który musi wybierać między swoją rodziną a 148 niewinnymi ludźmi. Dodatkowym atutem tej powieści jest to, że T.J. Newman z zawodu jest stewardessą, więc wszystkie informacje są jak najbardziej wiarygodne i pokazują, że praca obsługi samolotu to podawanie napojów czy jedzenia.

Ta książka to skarbnica lotniczej wiedzy, ale i  refleksja nad tym, czy jako ludzie potrafimy współczuć i pomóc innym w cierpieniu. Sztampowy motyw katastrofy lotniczej przeobrażony w niebanalną grę między pilotem a terrorystą, o bardzo wysoką stawkę, jaką jest ludzkie życie. Jedno jest pewne, ten lot będzie niezapomniany nie tylko dla pasażerów, ale i dla czytelników.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ