Piątek, 27 września 2019
WydawcaDebit
AutorOliver Scherz
TłumaczenieAgata Janiszewska
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2019
Liczba stron112
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 9/2019

Wyobraźcie sobie, że pewnej nocy wpada do was z wizytą najprawdziwszy słoń! Przychodzi prosić o pomoc. Taka przygoda przytrafiła się Mai i Karolowi. Abuu uciekł z zoo, szuka go policja i straż pożarna. Dzieci postanowiły pomóc olbrzymowi odnaleźć jego rodzinę w Afryce. Czeka ich masa przygód. Przemierzą z Abuu wody tak głębokie jak góry wysokie, przekonają się, jak mieszkają niedźwiedzie, jak pachnie morze i dlaczego nie można ufać pustyni. Poznają groźnego (i niezbyt mądrego) króla Afryki.

To piękna i wzruszająca historia o sile wyobraźni, która potrafi wyczarować i dżunglę i pustynię, o pokonywaniu przeciwieństw losu i własnych słabości, o poświęceniu i empatii. Teraz dzieciaki już wiedzą, gdzie leży Afryka, jakie zwierzęta ją zamieszkują, jakie rośliny porastają i dlaczego słoniom (a także innym zwierzętom) lepiej jest na wolności niż w zoo.

Doskonała książka do nauki czytania dla początkujących (5+). Duża czcionka, przejrzysty tekst, barwne ilustracje i krótkie rozdziały na pewno zachęcą najmłodszych do samodzielnej lektury. „Jak dobrze jest mieć swoje miejsce na ziemi”, mówi Abuu, kiedy dzięki dzieciom o wielkich sercach i odwadze odnalazł swoją rodzinę. Ta książeczka uświadamia czytelnikom w każdym wieku, że wszyscy jej potrzebujemy.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ