szukanie
zaawansowane
 

O nasBiblioteka Analiz jest firmą wydawniczą specjalizującą się w badaniach rynku wydawniczo-księgarskiego

W naszej ofercie znajdują się branżowe czasopisma o rynku książki oraz jeden periodyk literacki:

  • dwutygodnik “Biblioteka Analiz” - adresowany do kadry kierowniczej branży wydawniczej,
  • miesięcznik “Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – kierowany do księgarzy, bibliotek i częściowo na rynek otwarty,
  • kwartalnik “Wiadomości Księgarskie” – biuletyn powstający we współpracy z Zarządem Głównym Stowarzyszenia Księgarzy Polskich (publikacja zawieszona od 2014 roku)
  • kwartalnik "Wyspa" - stawia sobie za cel przedstawianie najciekawszych zjawisk w polskiej literaturze współczesnej. Strona internetowa "Wyspy": www.kwartalnik-wyspa.pl

Biblioteka Analiz jest również wydawcą książek fachowych, w tym serii „Raporty” poświęconej analizom różnych sektorów rynku (m.in. książka katolicka, książka szkolna). Sztandarową publikacją serii jest jednak rocznik „Rynek książki w Polsce”, od 2007 roku wydawany w czterech tomach („Wydawnictwa”, „Dystrybucja”, "Poligrafia" i "Who is who") opisujący aktualny stan branży wydawniczej w naszym kraju. Autorem i pomysłodawcą cyklu jest Łukasz Gołębiewski. W 2014 roku ukazała się już siedemnasta edycja „Rynku książki w Polsce”. O publikacjach Biblioteki Analiz obszerniej piszemy na stronach naszego sklepu.

W ramach firmy działa Centrum Badań nad Rynkiem Książki realizujące projekty związane z tworzeniem elektronicznych baz danych. Dotychczas ukazały się: „Księgarnie w Polsce – baza danych”, „Biblioteki w Polsce – baza adresowa”, „Wydawnictwa w Polsce – baza adresowa”, „Księgarnie edukacyjne w Polsce – baza danych”, „Księgarnie katolickie w Polsce – baza danych”, „Panorama Rynku Książki – sprawozdania finansowe firm z branży wydawniczo-księgarskiej”, „Prasa i dziennikarze piszący o książkach – baza teleadresowa” oraz „Książka edukacyjna – books-in-print”. O bazach Biblioteki Analiz obszerniej piszemy na stronach naszego sklepu.

Biblioteka Analiz świadczy również usługi doradztwa inwestycyjnego, dysponuje najobszerniejszą bazą informacji o polskim rynku wydawniczo-księgarskim, w tym kilkuset sprawozdaniami finansowymi wiodących podmiotów z tej branży.

Firma jest właścicielem Portalu Rynek-Książki.pl (www.rynek-ksiazki.pl) – pierwszego polskiego płatnego serwisu informacji o najważniejszych podmiotach z branży wydawniczo – księgarskiej. W chwili obecnej serwis oferuje ponad 25 tys. artykułów tematycznych publikowanych na łamach pism „Biblioteka Analiz”, "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" oraz "Wiadomości Księgarskie": profile firm, analizy rynku, przepisy prawne, prognozy dotyczące rozwoju branży, dane dotyczące wielkości produkcji wydawniczej i wartości sprzedaży w poszczególnych podmiotach.

Przy Bibliotece Analiz od kilku lat działało Biuro Promocji świadczące szeroki zakres usług public relations (organizacja konferencji prasowych, planowanie i realizacja kampanii medialnych, obsługa promocyjna targów książki). Atuty Biura Promocji to doskonały warsztat, znajomość rynku mediów, a także wieloletnie osobiste kontakty z dziennikarzami zajmującymi się książką.

Biblioteka Analiz prowadzi także szkolenia adresowane do uczestników branży książkowej. Dotychczas zorganizowaliśmy je z takich dziedzin jak public relations na rynku wydawniczym (również warsztaty z tego zakresu), prawo autorskie czy redakcja językowa tekstów. O tej części działalności obszerniej piszemy na stronie szkoleń.

Wydawca:
Biblioteka Analiz Sp. z o.o.ul. Mazowiecka 6/8 p. 416
00-048 Warszawa
tel./faks: (22) 827 93 50

NIP: 525-22-29-696
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Sądu Rejestrowego,
nr KRS: 0000084833 
Kapitał zakładowy: 122.500,00 zł
Nr konta: 55 1020 1156 0000 7302 0008 4921

REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
"W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja, chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć, a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem ...
Autor przypomina dawno zapomniane receptury nalewek, wódek i likierów, pisze o ich historii, podaje także przepisy, tak by każdy sam mógł spróbować przygotować kordiały, eliksiry i rosolisy.
Bogumił Rychlak z zawodu ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl