Kalendarium targów i festiwali w Polsce

Biblioteka Analiz przygotowała zestawienie krajowych targów i festiwali książkowych zaplanowanych lub przewidywanych w 2021 roku.

Organizatorów wydarzeń, których nie uwzględniliśmy w zestawieniu lub którzy chcieliby doprecyzować terminy, zachęcamy do kontaktu: redakcja@rynek-ksiazki.pl.

Z wielką chęcią będziemy uzupełniać terminarz!

 Poznańskie Targi Książki 
Warsaw Comic Con – Festiwal Fantastyki i Komiksów
BookTarg (online)06.-12.05.21
Wirtualne Targi Książki Empiku (online)19.05.-01.06.21
WyCzytOn Wyprawa Czytelników Online – TaniaKsiazka.pl (online)17-28.05.21
Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu26-30.05.21
Big Book Festival25-27.06.21
Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha – Granatowe Góry28-30.05.21
Festiwal Książki w Opolu11-13.06.21
Imieniny Jana Kochanowskiego w WarszawieCzerwiec 2021
Izabelińskie Spotkania z Książką11-13.06.21
4. Targi Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle02.06.21
II Festiwal Kryminału Retro Kryminalny Magiel10-12.06.21
Izabelińskie Spotkania z Książką11-13.06.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Warszawa)17-20.06.21
Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie18-20.06.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Radom)26.06.21
Festiwal Góry Literatury w Nowej Rudzie, Wałbrzychu i Ścinawce Górnej16-24.07.21
Plener Literacki w Płocku16-18.07.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Katowice)01-04.07.21
Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu02-04.07.21
Rabka Festival07-10.07.21
Zakopiański Festiwal Literacki i Targi Książki „Pod Tatry tylko z książką”09-11.07.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Sopot)23-25.07.21
Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie01-07.08.21
Festiwal literacki „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej10-15.08.21
Miedzianka Fest w Miedziance
Plener Literacki w Gdyni13-15.08.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Gdynia)13-16.08.21
10. Festiwal Literacki Sopot19-22.08.21
Europejska Nocy Literatury we Wrocławiu21.08.21
8. Festiwal Dużego Formatu22.08.21
Festiwal Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego25-28.08.21
Non-fiction. Festiwal reportażu w Krakowie27-29.08.21
Festiwal Literacki Preteksty w Gnieźnie02-05.09.21
Pociąg Do Literatury. Herling-Grudziński Festiwal03-05.09.21
Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską08-12.09.21
Warszawskie Targi Książki09-12.09.21
3.Sądeckie Targi Książki10-12.09.21
III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki (Lublin)16-19.09.21
Poznański Festiwal Kryminału Granda17-19.09.21
XXVII Targi Wydawców Katolickich23-26.09.21
Targi Książki w Białymstoku01-03.10.21
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie14-17.10.21
12. Conrad Festival18-24.10.21
Kujawsko-Pomorskie Targi Książki Regionalnej23-24.10.21
Targi Książki w Katowicach12-14.11.21
Gdańskie Targi Książki19-21.11.21
Targi Książki Historycznej w Warszawie25-28.11.21
29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek02-05.12.21