Poniedziałek, 19 czerwca 2017
4 dni Rabka Festival 2017

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w dniach 12-15 lipca, a jego temat przewodni to „wielka przygoda”.
Wśród gości: Moni Nilsson ze Szwecji, Alexander Steffensmeier z Niemiec, Sigute Chlebinskaite i Kristina Norvilaite z Litwy oraz czołowi polscy twórcy: Anna Czerwińska-Rydel, Emilia Dziubak, Barbara Gawryluk, Piotr Karski, Barbara Kosmowska, Rafał Kosik, Radosław Krzyżowski, Marcin Szczygielski, Tomasz Samojlik, Dorota Segda, Agnieszka Stelmaszyk, Adam Wajrak, Łukasz Wierzbicki, Agnieszka Wolny-Hamkało i wielu innych.
W programie wystawy, filmy, warsztaty i spotkania autorskie, literackie gry terenowe, piwnica literackich zagadek i wielkie czytanie książek w wykonaniu znanych aktorów w Parku Zdrojowym.
Festiwalowe wydarzenia ogarną całe uzdrowisko i zaangażują wszystkie lokalne instytucje: bibliotekę, teatry, muzea, kino, amfiteatr, szkoły, sanatoria, a nawet Podhalańską Grupę GORP. Wtajemniczeni przyjaciele festiwalu (a ich liczba jest już spora) wiedzą, jak wspaniałe warsztaty przygotowują miejscowi artyści i z miesięcznym wyprzedzeniem się na nie zapisują (w tym roku zapisy rozpoczynamy 19 czerwca–prowadzone są telefonicznie (18) 26 77 449 i mailowo (rabkabiblioteka@wp.pl) przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju). W planach między innymi warsztaty lalkarskie, animacji poklatkowej, lepienia z gliny, barwienia tkanin, frotażu, gry na dziwnych instrumentach, tworzenia smoków – a wszystko inspirowane utworami literackimi. Bo ideą Rabka Festival jest poszukiwanie nowoczesnych, nieoczywistych dróg, które pozwalają ludziom, zwłaszcza tym najmłodszym i nieprzekonanym, dotrzeć do książki.
W jeden z festiwalowych dni (14 lipca) planujemy cykl prezentacji przeznaczonych specjalnie dla dorosłych – bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Wybitni praktycy i eksperci mówić będą o nietypowych formach promocji czytelnictwa, o fantastyce, grach, komiksach, aplikacjach mobilnych, różnych formach warsztatów czytelniczych oraz o tym, jak zachęca się dzieci do czytania za granicą.
Festiwalowi goście zawitają również do dzieci w szpitalach, które są partnerami przedsięwzięcia: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu oraz Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jedynie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Dokładny program znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl
Organizatorem festiwalu jest Agencja Promocyjna OKO, współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju, wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Rabka-Zdrój.

Autor: (p)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?