Poniedziałek, 24 lutego 2014
Niepokój o jakość
„Zlecenie opracowania i wydania podręcznika – takie możliwości daje ministrowi edukacji narodowej przyjęta w piątek 21 lutego przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie oświaty. Takie samo prawo będzie miał minister kultury i dziedzictwa narodowego, o ile podręcznik będzie dotyczył szkół artystycznych” - czytamy w komunikacie ministerstwa edukacji narodowej. „Zlecone podręczniki będą dopuszczone do użytku szkolnego z mocy prawa. Obecnie ministrowie jedynie dopuszczają podręczniki przygotowane przez podmioty zewnętrzne. Wedle nowelizacji poprawność merytoryczna, dydaktyczna i wychowawcza podręczników będzie weryfikowana na etapie ich przygotowania i odbioru” - deklaruje resort edukacji. Ponadto przyjęta nowelizacja znosi przepis nakładający na dyrektora szkoły obowiązek podania do 15 czerwca listy podręczników, jakie będą obowiązywać w placówce w nowym roku szkolnym. W rezultacie po wejściu w życie nowych przepisów dyrektor będzie mógł przedstawić zestaw podręczników w dowolnym, wybranym przez siebie terminie . „Data 15 czerwca służy wyłącznie wydawcom. Dzięki temu – do tej pory - już 16 czerwca wiedzieli oni - co do …
Wyświetlono 25% materiału - 154 słów. Całość materiału zawiera 618 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki