Piątek, 9 listopada 2018
Prof. Marek Chodakiewicz w kategorii „Twórca”
Na Zamku Królewskim w Warszawie we wtorek 6 listopada odbyła się uroczysta gala VI edycji nagrody Strażnik Pamięci. Jak informował portal „Do Rzeczy”, udział w gali wzięli m. in. premier Mateusz Morawiecki, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister środowiska Henryk Kowalczyk. Odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Wyróżnienie Strażnik Pamięci 2018 przyznano w trzech kategoriach – Twórca, Mecenas, Instytucja. W przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę specjalnymi statuetkami uhonorowani zostali ci, którzy w sposób szczególny upamiętniają i promują polską historię. W kategorii „Twórca” honorowane są osoby, które przyczyniły się do odnowienia polskiej pamięci. Nagrodę Strażnika Pamięci w tej kategorii otrzymał prof. Jan Marek Chodakiewicz – historyk, publicysta, profesor Institute of World Politics w Waszyngtonie. Laudację wygłosił Piotr Gociek. - Strażnik Pamięci to nie jest robota na spokojne czasy. To też …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 573 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki