Poniedziałek, 4 września 2017
Transakcja zakupu sfinalizowana

Platon – jeden z największych dystrybutorów książek na polskim rynku  dołączył do Grupy Empik. Transakcja nabycia większościowych udziałów Platona przez Empik została zrealizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Empik stawia na ciągły rozwój oferty książkowej – tak, aby zapewnić odbiorcom o różnych preferencjach czytelniczych najszerszy na rynku wybór tytułów we wszystkich gatunkach. – Bliska współpraca z Platonem, który skupia ofertę od 300 wydawców, pozwoli nam ten cel zrealizować – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

– Dla Platona wejście do Grupy Empik oznacza jeszcze lepszą jakość obsługi klientów i szybki rozwój – mówi Paweł Filar, prezes spółki Platon. – Dzięki temu połączeniu wydawcy będą mogli współpracować z dużym, profesjonalnym, solidnymi i bezpiecznym Partnerem, który zapewni im najszerszą dystrybucję: od księgarń – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, przez sieci księgarskie – w tym Empik, po supermarkety i dyskonty. Z drugiej strony nasi partnerzy detaliczni będą mieli dostęp do najszerszej i najatrakcyjniejszej oferty wydawniczej w Polsce.

Założyciele Platona – Paweł Filar i Jacek Darowski, pozostają w zarządzie spółki i wspólnie z Empikiem będą pracować nad dalszym rozwojem biznesu dystrybucyjnego. Do zarządu Platona dołączyła, jako Dyrektor Finansowy, Iwona Rytel (dotychczasowy CFO Empik e-commerce).

 

Autor: (n)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?