Czwartek, 14 lutego 2008
Piotr Amsterdamski zginął w Tatrach
We wtorek 12 lutego podczas wspinaczki w Tatrach Wysokich zginął turysta z Warszawy - poinformował tvn24.pl. Ciało znalazła dwójka turystów w rejonie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego. Wspinający się w rejonie Wielkiego Mięguszowieckiego Szczytu taternik najprawdopodobniej odpadł od ściany i zawisł na linie. Okoliczności wypadku i przyczyny śmierci badają policja i prokuratura. Z innych źródeł dowiadujemy się, że ofiarą tragicznego wypadku był Piotr Amsterdamski, fizyk i wybitny tłumacz. Urodził się w 1955 roku w Łodzi, stopień magistra fizyki teoretycznej otrzymał na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Łódzkiego w 1979 roku. W 1980 roku …
Wyświetlono 25% materiału - 89 słów. Całość materiału zawiera 357 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki