środa, 8 kwietnia 2009
Kolejne szkolenie już 2 września!
Nieubłaganie zbliża się ostateczny termin odstąpienia od ugody zaproponowanej wydawcom przez spółkę Google – 4 września tuż-tuż. Biblioteka Analiz i Kancelaria Prawnicza "Patrimonium" zapraszają na szkolenie "Ugoda wydawcy-Google: korzyści i zagrożenia, aspekty proceduralne". Amerykański adwokat, reprezentujący wydawców w sporze zbiorowym wytoczonym Google przez amerykańskich wydawców, wyjaśni jakie korzyści niesie za sobą przystąpienie do ugody, a jakie kryją się za tym wątpliwości. Cel szkoleniaW wyniku przedsięwzięcie nazwanego Library Project firma Google zeskanowała ponad 7 mln książek znajdujących się w bibliotekach amerykańskich, w tym ponad milion chronionych prawem autorskim. Oburzeni autorzy i wydawcy amerykańscy wystąpili przeciwko Google z pozwem zbiorowym, żądając wielomilionowych odszkodowań. W październiku 2008 roku Google zaproponowało ugodę. Powstał projekt ugody, którego brzmienie jest żywo dyskutowane, szczególnie w Europie. Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z problematyką tej projektowanej ugody – w październiku 2009 roku ma zostać zatwierdzona przez sąd amerykański, obejmując wszystkich uprawnionych z tytułu praw autorskich (autorów i wydawców), którzy czynnie nie wystąpią z ugody w nieprzekraczalnym terminie do 4 września 2009 roku. Projektowana ugoda rodzi szereg wątpliwości – zarówno prawnych (problem niezgodności z europejskim prawem autorskim, konstrukcja milczącej zgody na treść ugody), jak i praktycznych (rozwijający się rynek e-booków, digitalizowanie utworów i zarządzanie zdigitalizowanymi zasobami). W trakcie szkolenia odbędzie się wideokonferencja z udziałem Jeffreya Cunarda, amerykańskiego adwokata, pełnomocnika wydawców w sprawie wytoczonej przez amerykańskich wydawców spółce Google. Mec. Cunard zapowiedział, że tak jak w przypadku pierwszego spotkania z polskimi wydawcami, odpowie na …
Wyświetlono 25% materiału - 233 słów. Całość materiału zawiera 934 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się