Piątek, 11 maja 2018
WydawcaMuchomor
AutorPhilippe de Kemmeter
TłumaczenieKatarzyna Radziwiłł
RecenzentAnna Czarnowska-Łabędzka
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2018
Liczba stron28

Najnowsza książka belgijskiego ilustratora i karykaturzysty Philippe’a de Kemmetera jest kontynuacją wydanej przed rokiem, świetnie przyjętej publikacji „Tata w sieci”.

I tym razem mamy do czynienia z błyskotliwą, znakomicie zilustrowaną opowieścią, która zabiera czytelników w sam środek Antarktydy. I choć głównym bohaterem jest rodzina pingwinów, historia idealnie wpisuje się w ramy współczesnego homo sapiens.

Mama pingwin większość swojego dnia spędza na lekturze rozmaitych czasopism dla kobiet. W „Śnieżnym Stylu” znajduje wskazówki, jak dobrze się ubrać, „Pani Igloo” podpowiada jej, jak dbać o urodę, a w „Moim Mrożeniu” wynajduje przepisy, według których gotuje pyszne dania dla pingwiniego synka. Jednak pewnego dnia postanawia zostać top-pingwinicą, podobną do bohaterek widzianych w czasopismach, po czym rozpoczyna dietę. Odtąd w rodzinie pingwinów na stole pojawiają się same dietetyczne potrawy, a centralne miejsce w domu zajmuje waga…

Philippe de Kemmeter, który na co dzień jest autorem karykaturalnych ilustracji prasowych, utrzymuje swoją opowieść w żartobliwym tonie, choć opowiada o nierzadkim dziś zjawisku przywiązywania nadmiernej wagi do wyglądu. Bawiąc się zarówno obrazem, jak i słowem, pokazuje, jak łatwo zatracić się w dążeniu do doskonałości.

Pingwinie historie, zarówno ta o mamie, jak i poprzednia, której bohaterem był uzależniony od laptopa tata pingwin, pokazują, że rodzice nie zawsze są idealni. I podobnie jak dzieci, muszą włożyć sporo trudu, by zmierzyć się z własnymi słabościami. Ale, przy wsparciu najbliższych, w końcu osiągają zamierzony cel.

Kolejna mądra, błyskotliwie zilustrowana publikacja belgijskiego autora. W sam raz do wspólnej, rodzinnej lektury.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?