środa, 17 kwietnia 2024
Premiera 15 maja

Któż dziś nie kojarzy bajecznie kolorowych stylizacji szwedzkich artystów, kto nigdy nie nucił brawurowych piosenek „Mamma mia” czy „Knowing Me, Knowing You” i nie tańczył przy dźwiękach „Dancing Queen”.

Najnowsza książka Carla Magnusa Palma, która do tej pory nie była publikowana w Polsce, to obowiązkowa lektura dla każdego fana tego kultowego zespołu!

W 1974 roku mało znany szwedzki zespół ABBA zwyciężył konkurs Eurowizji i wkroczył na światowe sceny. Swoimi piosenkami podbił serca fanów muzyki pop, a z czasem sprzedał ponad 150 milionów płyt. W tym wyścigu tylko Beatlesi okazali się lepsi.

Fani czekali nie tylko na kolejne przeboje ABBY, ale i z wypiekami śledzili miłosne uniesienia dwóch małżeńskich par artystów, ich sprzeczki i powiększającą się w astronomicznym tempie fortunę.

Czy jednak wiesz, że:

  • w 1977 roku 3,5 miliona ludzi ubiegało się o bilety, aby zobaczyć ABBĘ w londyńskim Royal Albert Hall. Dostępnych było mniej niż dwanaście tysięcy miejsc. Aby zadowolić wszystkich zainteresowanych londyńskich fanów, ABBA musiałaby zagrać w tym miejscu ponad sześćset koncertów;
  • tantiemy ABBY ze sprzedaży płyt na terenie Związku Radzieckiego były tak wielkie, że musiały zostać wypłacone w ropie naftowej;
  • w 1980 roku odwołano koncerty ABBY ze względu na groźby uprowadzenia.

Premiera książki „Abba. Historia kultowego zespołu” (aut. Carl Magnus Palm, tłum. Alka Konieczka) 15 maja!

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Znak