Poniedziałek, 1 lutego 2010
Propozycje prezesa IKP
Poniżej publikujemy apel prezesa Izby Księgarstwa Polskiego Jana Lusa, skierowany do członków tej organizacji oraz nie zrzeszonych w jej ramach księgarń niezależnych. „Ostatni rok pokazał, że  część wydawców i dystrybutorów ulega dyktatowi »nowych« trendów marketingu. Wielu z nich szuka nowych miejsc dla swoich tytułów. Skutkiem takiej działalności jest kumulowanie problemów finansowych klasycznego księgarstwa. Możemy znaleźć książki obok »mięsa i kapusty« i to w cenach bliższych raczej cenom hurtowym aniżeli detalicznym. Do nagminnych praktyk czasowej wyłączności na sprzedaż hitu już się księgarze przyzwyczaili, żal tylko jeśli robią to powszechnie szanowani wydawcy, pracujący na swoją opinię przez 20 lat. Poważnym problemem staje się jednak dystrybucja książki poprzez „stragany” umiejscowione w firmach, które w żaden sposób z księgarstwem powiązać nie można. Można tu mówić o pewnego rodzaju  deja vu, powrotu do początku lat 90., gdy handel straganowy dawał często prawdziwy początek, prawdziwym księgarniom. Skąd jednak ten zwrot do przeszłości? Nigdy nie sądziłem, że będzie to możliwe w XXI wieku i to w branży mającej ambicję szerzenia kultury! Takie są jednak fakty i musimy je uwzględniać. Jak zatem dostosować się do panujących warunków i zapewnić własnej firmie przyzwoitą sytuację ekonomiczną? Jako jeszcze urzędujący Prezes IKP często spotykam się z narzekaniem i oskarżeniem o bezczynność Izby. Taka opinia jest niesprawiedliwa dla wszystkich naszych członków. Prawda jest taka, że funkcjonujące w Polsce prawo w żadnej mierze nie chronili małego przedsiębiorcy. …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 896 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się