Poniedziałek, 30 kwietnia 2007
Gratulujemy jubileuszu!
Wydawnictwo Arkady 1 maja obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia. Powstało w maju 1957 roku w wyniku połączenia wydawnictwa Budownictwo i Architektura (wcześniej redakcja w Państwowych Wydawnictwach Technicznych, od 1954 roku działająca samodzielnie) z istniejącą od 1953 roku oficyną Sztuka. Nazwa firmy nawiązuje do tradycji miesięcznika artystycznego, wydawanego w Warszawie w latach 1935-1939, właśnie pod tytułem „Arkady”. Autorem znaku firmowego wydawnictwa jest Wojciech Zamecznik. Pierwszym redaktorem naczelnym Arkad był Tadeusz Filipczak. Po jego śmierci w 1966 roku tę funkcję sprawował przez wiele lat Eugeniusz Piliszek. We wrześniu 1992 roku wydawnictwo stało się spółką pracowniczą, sprywatyzowane jako jedno z pierwszych wydawnictw o wyłącznie polskim kapitale (do dziś stosunki własnościowe nie zostały zmienione). Od początku powstania spółki z ograniczona odpowiedzialnością prezesem zarządu i dyrektorem wydawnictwa jest Janina Krysiak. Od 1998 roku redaktorem naczelnym jest Elżbieta Leszczyńska. W związku ze zmianami na rynku książki, w 2003 roku Arkady zmieniły system sprzedaży książek, powołując dwie firmy dystrybucyjne. Wydawnictwo ma własną siedzibę i księgarnię firmową w Warszawie przy ul. Dobrej 28. Przez 50 lat istnienia w Arkadach zaszło wiele zmian, zawsze jednak dbano o to, by zachować wszystkie dobre tradycje: przede wszystkim wysoki poziom merytoryczny i edytorski. Arkady mają rozpoznawalny znak firmowy, precyzyjnie określoną misję i cele strategiczne, oraz stały krąg odbiorców. Przez wiele lat dominowały książki z dziedziny budownictwa, architektury i sztuki, kształtując rynek publikacji akademickich i popularnonaukowych …
Wyświetlono 25% materiału - 221 słów. Całość materiału zawiera 887 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się