Poniedziałek, 27 listopada 2023
Jutro w Iglicy na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Jutro, czyli we wtorek 28 listopada w Iglicy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się tradycyjne spotkanie poligrafów nazwane Art Of Color.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP, a współorganizatorami Polska Izba Druku oraz Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Prowadzą cy : Alicja Jarząbek i Aleksander Kuśmierczyk.

Art of Color to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Doświadczeni eksperci zaprezentują trendy i rozwiązania, które z pewnością okażą się atrakcyjne dla wszystkich uczestników tego, stale rozwijającego się, rynku. Jest to wyjątkowa okazja by ponownie spotkać się i porozmawiać o wyzwaniach jakie stoją przed branżą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 od wystąpienia dr. Jakuba Borowskiego z banku Credit Agricole zatytułowanego „Ocena sytuacji gospodarczej w Polsce, regionie i na świecie”. Kolejnym mówcą będzie Dariusz Szymczycha, który wygłosi informację o „Możliwościach inwestycyjnych rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej obecnie i po konflikcie. Szanse dla polskich drukarzy i konwerterów”.

W programie przewidziano prezentacje firm Sun Chemiacal, Weilburger, Heidelberg, Müller Martini, Reprograf-Grafikus, Komori, Fespa, Huber Group, Europapier, ERP’S Role  oraz Manroland i Europapir oraz Böttcher.

O „Sytuacji bezpieczeństwa narodowego w świetle wojny na Ukrainie i w Izraelu” będzie mówił gen. Mieczysław Bieniek, a „Innowacje w przemyśle poligraficznym i opakowaniowym cz. 3” przedstawią Katarzyna Rybicka i prof. dr hab. Dariusz Kuźmina. Temat  „Rola samorządu gospodarczego branży poligraficznej w skali światowej” omówi Duncan MacOwan z Fespa,

Piotr Machado z Sistrade przedstawi temat „ERP’S Role in the Circular Economy”,  Robert Dąbrowski z Recevent wygłosi informację zatytułowana  „Eco thinking in printing – Zmianytechnologiczne, ekologia i druk, jak je połączyć i być konkurencyjnym”. Przewidziano też debatę powyborczą z udziałem Dariusza Szymczychy i Leszka Juchniewicza

Leszek Czarny omówi temat „Fundacje rodzinne i inne kwestie podatkowe – rozwiązanie, propozycje ”. Odbędzie się też panel edukacyjny z udziałem Macieja Sierpińskiego z MDM-druk, w którym wezmą udział Piotr Lis – 3M, Mirosław Pawliński – Świat Poligrafii PRO, mgr Aleksandra Warkocka, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela, dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, prof. z Politechniki Warszawskiej oraz dr hab. inż. Svitlana Khadzhynova, prof. z Politechniki Łódzkiej

O godz. 20 rozpocznie się Gala Złotego Gryfa, a jej ramach Finał Konkursu Złotego Gryfa i rozdanie statuetek Złotego Gryfa.

Złoty Gryf jest największym i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej. Produkty mogą zgłaszać zarówno ich wykonawcy (drukarnie) jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Druku.

Pełny program Art o Color znajduje się tutaj.

https://artofcolor.pl/pl/program-aoc/

Biblioteka Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI oraz rynek-ksiazki.pl są wśród patronów medialnych Art of Color.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)