Wtorek, 4 sierpnia 2020
Czytają m.in. Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Gosztyła i Adam Ferency

Przez cały sierpień na antenie Czwórki emitowane będą audiobooki z zagraniczną literaturą współczesną. Książek będzie można słuchać od poniedziałku do piątku.

Na początek, już od poniedziałku 3 sierpnia, w porannych pasmach „Pierwsze słyszę” i „Najlepszy Dzień Tygodnia” (godz. 8.35) pojawiła się powieść „Rok 1984” Georga Orwella, którą czyta Jerzy Radziwiłowicz. Powieść nadana zostanie w dziesięciu fragmentach.

Również od 3 sierpnia w „Stacji kultura” (godz. 10.45) pojawiła się „Genialna przyjaciółka” Eleny Ferrante, której fragmenty przeczyta Laura Breszka.

Ostatnią premierą, która wystartowała 3 sierpnia, jest kultowa „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza. Czyta Adam Ferency. Emisja dziesięciu fragmentów od 3 do 21 sierpnia o w audycji „Czat Czwórki” (godz.  15.45).

Z kolei od 17 do 28 sierpnia Czwórka emitować będzie powieść „Tajemnica Kolumba” Steve’a Berry’go. Emisja o godz. 8.35 w Czwórce. Czyta Krzysztof Gosztyła.

Równolegle, czyli od 17 do 28 sierpnia o godz. 10.45 słuchaczy Czwórki czeka spotkanie z bohaterami powieści „Współlokatorzy” autorstwa brytyjskiej pisarki Beth O’Leary. Dziesięć fragmentów tej przewrotnej historii miłosnej Tiffy i Leona przeczytają młodzi aktorzy Julia Rosnowska i Józef Pawłowski.

Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iO oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Podaj dalej
Autor: ET