Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Gościem Miłki Skalskiej będzie Łukasz Malinowski, autor powieści „Rogata dusza”, wydanej nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

17 kwietnia, środa, godz. 20

Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie

„Rogata dusza” to kryminał historyczny zrealizowany z imponującym zrozumieniem tła historycznego, z postaciami jakby wyjętymi prosto ze średniowiecznych kronik.

24 lutego 1243 roku, Polskę ogarnia gorączka pierwszego w historii turnieju rycerskiego. Na wezwanie księcia Bolesława Rogatki, do Lwówka Śląskiego zjeżdżają odważni wojownicy z najdalszych zakątków królestwa, gotowi rywalizować w trzydniowym spektaklu pełnym emocji.

Ale za kulisami triumfalnego wydarzenia, zamek skrywa mroczny sekret. W jego zakamarkach zostają odkryte zwłoki zamożnego dworzanina, a wieści o tej tragedii szybko rozchodzą się po mieście. Strach wypełnia serca mieszkańców, gdy na ulicach zaczynają krążyć opowieści o Diable, który nocą poluje na grzeszników, nadziewając ich na swoje ostre rogi…

Ta historia jest przepełniona emocjami – od ekscytacji i napięcia towarzyszących turniejowi, przez strach i niepokój wywołany tajemniczą śmiercią, aż po dreszczyk grozy, jaki przynosi plotka o demonie grasującym po mieście. Każde zdanie jest nasycone emocjami, które z każdym kolejnym słowem stają się coraz bardziej namacalne.

Łukasz Malinowski (ur.  1983 r.) – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu „Skald” (Karmiciel kruków” Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach” i „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii”. Publikował w „Nowej Fantastyce”, „Wiedzy i Życiu”, „Focusie Historii”, „Mówią wieki”, „w Sieci Historii” i na portalu Wirtualna Polska. W 2019 roku ukazała się jego powieść historyczna z “Piastowskie wahadło”, a rok później serial audio “Słomiany świat”, osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

Agencja promocji autorów „Autorzy Książek w Obiektywie” – powstała z pasji do książek i fotografii. Promujemy pisarzy i literaturę. Prowadzimy spotkania autorskie. Pomagamy początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W naszej ofercie są; kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady…

Zajmujemy się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzymy strony i blogi internetowe.

www.autorzywobiektywie.pl

 Kontakt: Marytka Czarnocka, Marytka@autorzywobiektywie.pl, tel. 602 39 42 56

Podaj dalej