Wtorek, 20 lutego 2024
Premiera powieści „Spirala zła”

Już 12 marca do księgarń trafi „Spirala zła” – nowa powieść Bernarda Miniera.

Ten francuski autor kryminałów brawurowo wdarł się na listy bestsellerów 10 lat temu. Jak informuje Dom Wydawniczy Rebis, w Polsce sprzedano dotychczas ponad 200 tysięcy egzemplarzy jego książek. Na świecie – ponad 7 mln egzemplarzy.

W tym roku autor będzie gościem Targów Książki w Poznaniu. Z czytelnikami spotka się na scenie 9 marca o godz. 14.00.

W Pirenejach mieszka, ukryty przed światem, kultowy reżyser filmów grozy Morbus Delacroix. To uwielbiany przez rzesze fanów mizantrop i ekscentryk. Judith, studentka filmoznawstwa, znawczyni i miłośniczka jego dzieł, pisze pracę poświęconą jego twórczości. Ku jej zdziwieniu mistrz, który unika kontaktów z ludźmi, zgadza się na spotkanie, a nawet zaprasza ją do swojej górskiej samotni.

Tymczasem w Tuluzie zostaje zamordowany specjalista od efektów specjalnych, który współpracował przy produkcji wielu obrazów Delacroix; ktoś przywiązał go do szpitalnego łóżka i uśmiercił. Wszystko wskazuje na to, że to zabójstwo ma związek z pewnym zakazanym filmem. Spirala śmierci nakręca się niepowstrzymanie…

Dla komendanta Martina Servaza jest to być może największa zagadka w karierze. Za jej rozwiązanie przyjdzie mu zapłacić ogromną cenę…

Bernard Minier

Spirala zła

Przełożyła Monika Szewc-Osiecka

Bernard Minier, którego niesłychanie popularne książki tłumaczone są dziś na dwadzieścia siedem języków, jest jednym z najsłynniejszych autorów thrillerów we Francji. Serial zatytułowany „Lód” nakręcony na podstawie jego pierwszej książki „Bielszy odcień śmierci” (Rebis 2012) jest wyświetlany na całym świecie. Kolejne powieści Miniera (wszystkie wydane przez Dom Wydawniczy Rebis) to: „Krąg” (2013), „Nie gaś światła” (2014), „Paskudna historia” (2015), „Noc” (2018), „Siostry” (2018), „Na krawędzi otchłani” (2019), „Dolina” (2020), „Polowanie” (2021) i „Lucia” (2022). „Spirala zła” to jego najnowsza powieść.

Na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w 2019 roku Bernard Minier otrzymał HONOROWĄ NAGRODĘ WIELKIEGO KALIBRU.

Podaj dalej
Źródło: Rebis