Poniedziałek, 14 czerwca 2021

„Czuła przewodniczka” największym książkowym hitem wiosny. Tytuł już trzeci miesiąc pozostaje na szczycie listy bestsellerów – informuje Empik.

Czytelniczki zachwalają książkę w mediach społecznościowych i polecają ją swoim siostrom, mamom i przyjaciółkom. Po poradnik psycholożki społecznej Natalii de Barbaro sięgnęły już tysiące kobiet, a tytuł od trzech miesięcy utrzymuje się na pierwszym miejscu zestawienia bestsellerów Empiku. W spotkaniu z autorką w ramach Wirtualnych Targów Książki wzięło udział aż 59 tys. internautów. – Mam poczucie, że w tej książce nie ma odkrywczych tez. Natomiast jej siłą jest to, że została napisana w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Pisałam ją z siebie, ze swojego doświadczenia, ze swojego życia. Okazało się, że obszar wspólnego doświadczenia między mną a wieloma kobietami jest bardzo duży. Pisałam o sobie, a później od wielu kobiet słyszałam: „To jest o mnie”. Bardzo mnie porusza, że kobiety często kupują tę książkę innym kobietom – mówiła podczas rozmowy na żywo Natalia de Barbaro.

Premierowe kryminały od mistrzów gatunku

Fani kryminałów mieli w maju powody do radości – na rynku ukazały się najnowsze powieści dwójki najpoczytniejszych polskich twórców gatunku. Na drugim miejscu zestawienia najpopularniejszych książek miesiąca znalazł się „Ekstremista” Remigiusza Mroza – trzecia część serii o behawioryście Gerardzie Edlingu, który do rozwiązywania mrocznych zagadek wykorzystuje niezwykły zmysł obserwacji i analizy ludzkiego zachowania. Po dziesięciu latach oczekiwania do czytelników trafiła także kolejna powieść z cyklu o przebiegłym Hubercie Meyerze. „Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyny Bondy opowiada o najtrudniejszym dotychczas śledztwie piekielnie skutecznego profilera policyjnego.

W maju dużym zainteresowaniem cieszyło się także wznowienie kultowego kryminału Harlana Cobena „Niewinny”, który niedawno został przeniesiony na mały ekran. Na podium najchętniej kupowanych książek drugi miesiąc z rzędu utrzymuje się „Terapeutka” B.A. Paris. Autorzy gościli na Wirtualnych Targach Książki, gdzie opowiedzieli o swoich bestsellerowych książkach i odpowiedzieli na dociekliwe pytania polskich czytelników. Zapis spotkań autorskich dostępny jest na profilu Empiku na Facebooku oraz w aplikacji na smartfony Empik Go.

Powroty literackich gwiazd

Na liście najchętniej wybieranych tytułów nie zabrakło też najnowszych historii od pisarzy uwielbianych na całym świecie. Tuż za podium w zestawieniu zadebiutował premierowy zbiór opowiadań Carlosa Ruiza Zafona „Miasto z mgły” – dopełnienie literackiego świata „Cmentarza Zapomnianych Książek”, przesiąknięte oniryczną atmosferą, charakterystyczną dla prozy barcelońskiego pisarza. Do top 10 trafił także „Powrót” Nicholasa Sparksa, autora takich obyczajowych przebojów jak „Pamiętnik”, „Ostatnia piosenka” czy „List w butelce”. Równocześnie nie słabnie zainteresowanie najnowszą książką mistrza literatury grozy i ikony popkultury, Stephena Kinga. Mroczna powieść „Później” utrzymuje się na wysokich pozycjach listy bestsellerów nieprzerwanie od marcowej premiery.

Zwierzenia gwiazdy estrady i kultowa pozycja z lat 60.

Beata Kozidrak, liderka legendarnego Bajmu, autorka ponadczasowych przebojów i absolutna ikona polskiej sceny muzycznej wywołała niemałe poruszenie, gdy podczas gali Bestsellerów Empiku 2020 ogłosiła, że zamierza wkrótce wydać swoją autobiografię. Wyczekiwana książka „Beata. Gorąca krew” ukazała się na początku maja i jeszcze przed premierą zyskała status bestsellera.

Nieoczekiwanie, przebojem w ubiegłym miesiącu został poradnik Josepha Murphy’ego „Potęga podświadomości”, wydany po raz pierwszy na początku lat 60. Książka, którą zaczytywali się hipisi, zamyka top 10 najchętniej kupowanych pozycji w maju w Empiku.

Lista Top20 bestsellerów w maju:

  1. Natalia de Barbaro – Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
  2. Remigiusz Mróz – Ekstremista
  3. A. Paris – Terapeutka
  4. Carlos Ruiz Zafon – Miasto z mgły
  5. Harlan Coben – Niewinny
  6. Stephen King – Później
  7. Beata Kozidrak – Gorąca krew
  8. Nicholas Sparks – Powrót
  9. Katarzyna Bonda – Nikt nie musi wiedzieć
  10. Joseph Murphy – Potęga podświadomości
  11. N. Haner – Zła chwila
  12. Brandon Mull – Mistrz Igrzysk Tytanów
  13. Agnieszka Waligóra, Urszula Młodnicka-Kornaś – Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też
  14. Wojciech Chmielarz – Wilkołak
  15. Ignacy Krasicki, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Stanisław Jachowicz – Bajki i wiersze dla dzieci
  16. Lucinda Riley – Zaginiona siostra. Siedem sióstr
  17. Leigh Bardugo – Trylogia Grisza. Tom 1. Cień i kość
  18. Remigiusz Mróz – Joanna Chyłka. Tom 13
  19. Jeff Kinney – Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno
  20. Jakub Żulczyk – Informacja zwrotna
Podaj dalej
Autor: Empik