Poniedziałek, 20 kwietnia 2015
Po pierwszym spotkaniu
Biblioteka Nowa to zainagurowany 15 kwietnia 2015 roku cykl seminariów Instytutu Książki, które mają pomóc bibliotekarzom wypracować założenia i kierunki rozwoju polskich bibliotek publicznych na najbliższe lata, uwzględniające m.in. postępującą cyfryzację. Tym bardziej, że przyszłość bibliotek publicznych nie jest pewna – jak stwierdził podczas swojego wystąpienia Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.W 2012 roku 35 proc. czytających Polaków oświadczyło, że miejscem dostępu do książki jest biblioteka, a obecnie uważa tak już tylko 22 proc. „Ten ogromny spadek jest zastanawiający, powinniśmy pomyśleć, czego oczekują od nas teraz czytelnicy, w co powinniśmy inwestować - mówił Tomasz Makowski. Jak ma zatem wyglądać idealna biblioteka przyszłości? Jakie powinny być jej zadania i rola w społeczeństwie? Jakie ramy społeczne, prawne, polityczne muszą zostać stworzone, aby biblioteki mogły dobrze i w pełni realizować swoje zadania?Odpowiedzi na te pytania padały w Krakowie podczas I seminarium z cyklu Biblioteka Nowa „Biblioteka 2020, czyli nowe wyzwania dla bibliotek publicznych”. Swoimi przemyśleniami podzielili się z polskimi bibliotekarzami specjaliści z Danii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.  Prelegenci przedstawili strategie i wizje dotyczące …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 682 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się