Wtorek, 10 listopada 2015
Po konferencji w Warszawie
Biblioteka to miejsce, które w Polsce przeważnie kojarzy się z książkami, bibliotekarzami, woluminami, ladami bibliotecznymi, katalogami, karami za przetrzymane książki, ciszą i niejednokrotnie od lat niezmieniającym się sposobem działania. Czy tak jest w całej Europie? Jak biblioteki w innych krajach przystosowały się do zmieniającej się rzeczywistości? Czy możliwa jest organizacja biblioteki, w której książka jest jedynie impulsem do dalszego działania? Jaka powinna być współczesna biblioteka?Te i wiele innych pytań, jak również odpowiedzi padło podczas II seminarium z cyklu 'Biblioteka Nowa - Nowe koncepcje - nowe biblioteki. Praktyczne przykłady z czterech krajów europejskich', które odbyło się 27 października w siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie. Prelegentkami były przedstawicielki bibliotek z Niemiec, Danii, Finlandii i Holandii.Seminarium otworzyli Tomasz Makowski - dyrektor Biblioteki Narodowej, Grzegorz Gauden - dyrektor Instytutu Książki, Georg M. Blochmann - dyrektor Goethe-Institute w Warszawie oraz Ewa Dorota Malinowska-Grupińska - przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy.'Zawsze o krok do przodu! Biblioteki jako centra społeczności i prekursorzy integracji cyfrowej' ? to temat wystąpienia Hannelore Vogt ze Stadt Bibliothek Köln. Funkcjonowanie biblioteki w Kolonii opiera się na 10 trendach strategicznych opracowanych przez wiodącą światową firmę - Gartner zajmującą się badaniami technologicznymi. Wpływają one na kierunek rozwoju bibliotek w Europie oraz powodują, że coraz śmielej formułuje się tezy iż:1. Biblioteki to nie tylko zbiory i półki.2. Biblioteki powinny pracować z ludźmi, a nie tylko z książkami.3. Biblioteki powinny się zmieniać …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 897 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się