Piątek, 27 stycznia 2023

Wyobraźmy sobie piękne choć zimowe, chłodne popołudnie. Za oknem pada śnieg, po ciężkim dniu łapiemy chwilę, wygodnie rozsiadamy się w fotelu, trzymając w ręku ulubioną książkę. Idealnym dopełnieniem przedstawionej sytuacji jest filiżanka pysznej, aromatycznej herbaty rozbudzającej nasze zmysły, rozgrzewającej, a nawet wprowadzającej nas w dobry nastrój.

Herbata to nie tylko wyjątkowy napar, to poniekąd styl życia, to pasja, którą dzięki wygranej licytacji mogę się z Wami podzielić, dodatkowo wspierając 31. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Herbaciane Podróże to przede wszystkim blog, serce herbacianego świata oraz towarzyszące mu media społecznościowe – Facebook, Instagram; YouTube, a także Pinterest, stanowiące uzupełnienie publikowanych treści. W wyszukiwarce wymienionych powyżej lokalizacji wystarczy jedynie wpisać @herbacianepodroze, by odszukać profil.

Tematy poruszane na blogu można podzielić na kilka kategorii, mianowicie wiedza teoretyczna o herbacie, herbaciane specjały, legendy i ciekawostki, podróże, ponadto zioła nie mające nic wspólnego z herbatą, lecz niezwykle często z nią łączone. W pewnym sensie dopełniają wachlarz naparów.

Na szczególną uwagę zasługuje mapa Herbaciane Podróże po Polsce, będąca zbiorem miejsc oferujących dobroci z krzewu Camelia sinensis. W założeniu ma ułatwić osobom zainteresowanym, czy miłośnikom aromatycznego naparu odszukać w łatwy sposób lokalizacje pełne herbaty w miastach, w których aktualnie się znajdują, bądź do których mają zamiar się wybrać. Oczywiście istnieje wiele herbacianych przybytków nie oznaczonych jeszcze na mapie, przez co wciąż jest przeze mnie weryfikowana i aktualizowana. Gdy tylko mam ku temu okazję, odwiedzam herbaciarnie, a relacja z każdej tego typu wyprawy publikowana jest na blogu. Zapraszam do świata herbaty, na Herbaciane Podróże.

Blog: https://www.herbacianepodroze.pl/

Autor: Sebastian Bajer,Herbaciane Podróże