Czwartek, 13 października 2011
Autor kryminałów „Milczenie” oraz „Zimę lwów” odwiedzi Warszawę, Kraków i Wrocław
Jan Costin Wagner, utalentowany i uhonorowany wieloma nagrodami młody pisarz z Niemiec, w listopadzie przyjedzie do Polski promować swoje dwa kryminały z komisarzem Kimmo Joentą, których akcja rozgrywa się w fińskim mieście Turku: „Milczenie” oraz „Zimę lwów”. Jan Costin Wagner urodził się w 1972 roku w Langen w Niemczech. Mieszka w Niemczech, tam pracuje jako pisarz i muzyk. Jednak jego drugim domem jest Finlandia – ojczyzna jego żony Niiny. – Umiejscowiłem akcję w Finlandii. Nie dlatego, że Finlandia jest smutna, lecz dlatego, że ją kocham i noszę głęboko w swym sercu, dlatego, że jest dla mnie ojczyzną i dlatego, że równocześnie pozostaje dla mnie zagadką. Zagadkowa ojczyzna. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca akcji – mówił niedawno Jan Costin Wagner w wywiadzie dla portalu Zbrodnia w Bibliotece. Niemiecki ekspert literatury kryminalnej Tobias Gohlis zalicza Wagnera do autorów, którzy – zwłaszcza za granicą – tworzą wizerunek współczesnej „niemieckiej powieści kryminalnej”. Gohlis zaznacza jednak, że Wagner, „mistrz moralnej niepewności”, nie przywiązuje …
Wyświetlono 25% materiału - 158 słów. Całość materiału zawiera 635 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się