Czwartek, 29 lutego 2024
Godz 7.45 w Radiu Nowy Świat

„Między książkami” jest nową, aczkolwiek stałą pozycją w ramówce Radia Nowy Świat, która od początku istnienia radia była poświęcona rozmowom o literaturze.

– Zawsze uważałem, że najważniejsze jest to, co dzieje się z czytelnikiem po przeczytaniu nowej książki. Na takie rozmowy z Wojciechem Mannem w Radiu Nowy Świat cieszę się najbardziej – mówi prof. Ryszard Koziołek.

Ryszard Koziołek jest profesorem w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego i od 2020 roku rektorem tejże uczelni. Jest także dyrektorem Śląskiego Festiwalu Nauki, stałym współpracownikiem “Tygodnika Powszechnego” i „Polityki”. W latach 2012 – 2015 był członkiem jury Nagrody Literackiej Nike. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka za książkę „Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy” (nowe wyd. „Czarne” 2018), a w 2017 Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej.

– To będzie hit. Co piątek o godz. 7.45 Wojciech Mann będzie rozmawiał o książkach z wybitnym literaturoznawcą, profesorem, rektorem Uniwersytetu Śląskiego, niezwykle ciekawym rozmówcą i człowiekiem – Ryszardem Koziołkiem. Jestem przekonana, że obecność pana profesora to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej stacji – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna radia.

 

Podaj dalej