Czwartek, 7 maja 2020
Książka nagrodzona Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz

26 maja trafi do księgarń “Nieśmiały zabójca” autorstwa Clary Usón, Za tę książkę autorka otrzymała w roku 2018 Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz, przyznawaną za najlepszą powieść napisaną w języku hiszpańskim  przez kobietę. Oddajemy zatem Państwu książkę piękną, podszytą gorzkim humorem, odważną i zaskakującą.

Każde pokolenie ma swoich rozbitków, każda rodzina swoje rany!

Lata siedemdziesiąte. Cała Hiszpania poruszona jest niewyjaśnioną śmiercią Sandry Mozarovski, gwiazdki filmów erotycznych, rzekomej kochanki króla Jana Karola. Clara Usón wykorzystuje ten epizod hiszpańskiej historii, by pisać o sensie życia, ślepej nadziei młodości, o narracji, którą tworzymy jako nasz sposób na przetrwanie. W losach Sandry odnajduje echa własnego procesu autodestrukcji i złożonych relacji z matką.

Czytelnik otrzymuje inteligentną i wzruszającą powieść, w której Usón do perfekcji doprowadziła charakterystyczne dla swego pisarstwa badanie granic ironii i czułości, tragedii i komedii oraz wyobraźni.

Clara Usón urodziła się w Barcelonie w 1961 roku. Skończyła prawo i przez  20 lat była adwokatem. Zadebiutowała w roku 1998 powieścią “Noches de San Juan”, za którą otrzymała Premio Femenino Lumen.

Powieść ukaże się 26 maja nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

 

Podaj dalej
Źródło: Dom Wydawniczy Rebis