Piątek, 25 maja 2012
Rozmowa BA z Marcinem Śnieć, członkiem zarządu i menagerem projektu PlatformaWydawnictw.pl
Rozmowa BA z Marcinem Śnieć, członkiem zarządu i menagerem projektu PlatformaWydawnictw.pl (po spotkaniu branżowym podczas Warszawskich Targów Książki). Jak i kiedy powstał projekt serwisu Platforma Wydawnictw?Marcin Śnieć: Trudno ustalić dokładną datę pojawienia się zalążka projektu, bo idea tworzyła się przestrzeni wielu lat mojej pracy w branży książki. To były dziesiątki rozmów, doświadczeń i spostrzeżeń. Łatwo natomiast podać finalną datę opisania serwisu bo datę tę wyznaczał nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczynający się 26 października 2009. No właśnie, skąd pomysł na finansowanie projektu?MŚ: W drugiej połowie 2009 roku wciąż mówiono w mediach o dotacjach i związanych z nimi korzyściami. Skłoniło mnie to do przyjrzenia się sprawie dotacji i możliwości finansowania przez Unię projektów informatycznych, do wyjęcia z głowy i uporządkowania swoich spostrzeżeń rynkowych. Powstała spółka i został złożony wniosek o dotację w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (8.1). W ten sposób firma uzyskała Dotację na Innowacje. Czyli jak to ma działać? MŚ: Pierwszą e-usługą jest wirtualna giełda. Podaż tworzona jest przez umieszczanie w serwisie swoich stanów magazynowych i parametrów sprzedaży, a popyt poprzez umieszczanie zamówień. Prześledźmy to po kolei; wydawcy, dystrybutorzy, księgarze i inne podmioty posiadające handlowe ilości książek umieszczają je w serwisie, w ten sposób tworzy się lista dostępności tytułów. Jeśli dodatkowo “dostawca” umieści parametry handlowe - ceny dla poszczególnych ilości jednego tytułu, rabaty procentowe od ogólnej wartości zamówienia oraz ceny transportu, czas realizacji zamówienia - to tak opisany towar będzie oferowany kupującym. Kupujący rejestrując swoje zamówienie podaje tytuły i ilości oraz definiuje kluczowe dla zamówienia parametry: czas dostawy, cena, komplementarność dostawy itp.. System wyszukuje spośród dostępnych ofert te które w najkorzystniejszy sposób spełniają oczekiwania zamawiającego i przedstawia do zatwierdzenia. Po obustronnym potwierdzeniu warunków transakcji strony otrzymują dane niezbędne do jej zrealizowania. Czy nie jest to powielenie rozwiązań istniejących już na rynku - księgarnie internetowe i porównywarki cen? W końcu niemal każda hurtownia oferuje dostęp on-line do swoich zasobów. MŚ: Zdecydowanie nie. Oczywiście korzystając z internetu można, odwiedzając szereg miejsc, porównać warunki cenowe jednego, dwóch produktów, ale jeśli jest to kilkanaście pozycji to porównywanie tą metodą może być mało efektywne i bardzo czasochłonne. Serwis Platforma Wydawnictw to znakomite miejsce na upłynnianie końcówek …
Wyświetlono 25% materiału - 347 słów. Całość materiału zawiera 1388 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się