Wtorek, 13 marca 2007
Polskie biblioteki cyfrowe
Już sześćdziesiąt tysięcy elektronicznych dokumentów liczy polski sieciowy system rozproszonych bibliotek cyfrowych (http://dlibra.psnc.pl/biblioteki/). Zabytkowe starodruki, rękopisy, kartografia, grafika, czasopisma oraz coraz liczniejsze współczesne publikacje naukowe to zasób piętnastu regionalnych i instytucjonalnych bibliotek cyfrowych, które powstały w naszym kraju w ciągu ostatnich pięciu lat.Dynamiczny rozwój bibliotek cyfrowych oraz oprogramowania umożliwiającego wirtualną integrację ich zasobów stanowi ważny element ruchu Open Access, czyli wolnego dostępu do zasobów elektronicznych. Użytkownicy bibliotek cyfrowych posiadają bowiem dostęp nie tylko do treści starszych utworów, do których wygasły już prawa autorskie, lecz także do nowych, …
Wyświetlono 25% materiału - 87 słów. Całość materiału zawiera 351 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się