środa, 7 listopada 2018

Choć Szwedzi oddają się lekturze znacznie chętniej i częściej niż Polacy, to i tam nie brakuje realnych zagrożeń dla zjawiska czytelnictwa młodych pokoleń. Obecnie dorośli Szwedzi czytają znacznie mniej swoim dzieciom niż jeszcze kilka lat temu. Tymczasem  przykład dorosłego czytającego dzieciom na głos jest kluczowy dla rozwoju zamiłowania dzieci do książki – mówił Martin Widmark, autor popularnych książek dla dzieci, w trakcie dyskusji o czytelnictwie w Szwecji i Polsce. Dyskusja o polskich i szwedzkich do­świadczeniach w sferze wspierania czy­telnictwa wśród najmłodszych, w któ­rej udział wzięli również Włodzimierz Albin, Maria Deskur, Helena Gomer, Tomasz Makowski i Katarzy­na Wasiutyńska, rozpoczęła branżowy program drugiego dnia 22. Międzyna­rodowych Targów Książki w Krakowie. Spotkanie prowadziła Katarzyna Tuby­lewicz, autorka książki „Szwecja czyta, Polska czyta”.

Prenumeratę można zamówić TUTAJ>>>http://rynek-ksiazki.pl/kategoria-produktu/czasopisma/

Konsolidacja i ceny

Jako branża jesteśmy „skazani” na konsolidację, bo dzisiaj małe firmy nie mają już racji bytu. Konsolidacja jest konieczna, albo małe firmy znikną z rynku, bo nie są w stanie się utrzymać na dotychczasowych warunkach. Nie kupimy tanio surowców, a z drugiej strony nie jesteśmy w stanie wynegocjować do­brych cen na usługi, które realizujemy. To są nasze aktualne problemy. Rynek jest po­dzielony na dużych graczy i całą resztę, a tej reszcie zostają do realizacji zlecenia mało atrakcyjne finansowo – z Leszkiem Wojtczukiem, prezesem Polskiej Izby Druku i właścicielem Drukarni WL w Gdańsku, rozmawiał Piotr Dobrołęcki

W numerze także:

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie bez bojkotu

Po śląsku na Śląsku – relacja ze Śląskich Targów Książki

Ogólnopolska Baza Księgarń – nowa odsłona

Upadłość sieci księgarskiej Bookszpan

Dressler przejął Bellonę

Zmiana za sterami sieci BookBook

Od żłobu do stołu – rozmowa z Adamem Koziolkiem, prezesem Polskiego Wydawnictwa Rolniczego

Nasza firma powstała 25 lat temu i zaczęliśmy z zespołem trzech redaktorów od wydawania
miesięcznika „top agrar Polska”. Nasz periodyk przeznaczony jest dla rolników, którzy widzą
swoją przyszłość w rolnictwie, którzy inwestują w tę branżę i są jej pasjonatami. Obecnie mamy ponad 40 tys. prenumeratorów tego pisma, a nasz flagowy tygodnik „Poradnik Rolniczy” ma ponad 60 tys. prenumeratorów. W sumie trafiamy do 100 tys. gospodarstw rolnych

 

Zapraszamy do lektury!

 

Dwutygodnik „Biblioteka Analiz” to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku.

W każdym numerze „Biblioteki Analiz” zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej.

Dwutygodnik „Biblioteka Analiz” dostępny jest wyłącznie w prenumeracie. W naszym >>>sklepie internetowym można zamówić egzemplarze drukowane lub elektroniczne.

 

 

Podaj dalej