Wtorek, 27 maja 2003
W drugim dniu targów odbyło się seminarium: "Możliwości korzystania z funduszy unijnych przez polskie wydawnictwa; unijne programy współpracy dla instytucji kultury"… Na początku Magdalena Jasińska z UKiE. omówiła temat funduszy pomocowych dla wydawnictw jako małych i średnich przedsiębiorstw. Małe (zatrudniające do 50 osób personelu) i średnie (zatrudniające 50-250 osób personelu) przedsiębiorstwa mają możliwość wykorzystania funduszy i programów pomocowych, których założeniem jest poprawa konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Służyć temu mają bezpłatne dotacje inwestycyjne i szkoleniowe dla firm, które istnieją na rynku nie krócej niż pół roku. Najlepiej dotychczas poznanymi w Polsce funduszami unijnymi są programy: ISPA, SAPARD oraz PHARE (program pomocowy dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej realizowany przez Unię Europejską). Działający od ponad 10 lat PHARE wykorzystywany dotychczas przez polskie przedsiębiorstwa jako fundusz przedakcesyjny zostanie, po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, zastąpiony przez programy specjalistyczne: SPO Transport oraz ZPO Rozwój Regionalny. SPO …
Wyświetlono 25% materiału - 141 słów. Całość materiału zawiera 564 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki