Piątek, 13 stycznia 2023
Natalie Portman, jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek, laureatka Oscara, zachwyciła się powieścią Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Poprosiła pisarkę o rozmowę.
Aktorka prowadzi na Instagramie konto Natalie’s Book Club. Poleca w nim ulubione tytuły oraz dzieli się inspirującymi cytatami z książek. Od czasu do czasu gości również autorów, z którymi przeprowadza wywiady.
Z laureatką Nagrody Nobla rozmawiała m.in. o charakterze Janiny Duszejko, głównej bohaterki powieści, literackich fascynacjach Olgi Tokarczuk oraz stosunku pisarki do natury.
Tak skomentowała rozmowę: “To był ogromny zaszczyt móc porozmawiać z Olgą Tokarczuk, autorką książki z naszego wrześniowego wyboru i laureatką Nagrody Nobla za 2018 r. Uwielbiam naszą dyskusję na temat tego, jak ludzie są w naturalny sposób połączeni z drzewami, rzekami i zwierzętami. I wciąż jestem pod wielkim wrażeniem tego, że Olga napisała »Prowadź swój pług przez kości umarłych«, równolegle pracując nad »Księgami Jakubowymi«!”.
 Wywiad można zobaczyć na Instagramie na profilu Natalie’s Book Club.
Podaj dalej
Autor: ET