Wtorek, 17 sierpnia 2010
Nowy projekt w ramach Programu Rozwoju Bibliotek
16 sierpnia ruszył projekt współpracy organizacji pozarządowych z bibliotekami publicznymi uczestniczącymi w Programie Rozwoju Bibliotek. Prawie 1900 placówek będzie mogło ubiegać się o skorzystanie ze specjalnych ofert, które przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Ośrodka KARTA, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Po raz pierwszy na taką skalę biblioteki i organizacje pozarządowe będą wspólnie pracować nad ciekawymi projektami. Dzięki nim mieszkańcy małych miejscowości w całej Polsce będą mogli wziąć udział w zróżnicowanych zajęciach oferowanych przez biblioteki, w zależności od swoich potrzeb i zainteresowań.„Do tej pory systematyczna współpraca bibliotek publicznych i organizacji pozarządowych należała do rzadkości. A przecież świat bibliotek i świat pozarządowy mają sobie bardzo wiele do zaproponowania. Organizacje pozarządowe posiadają doświadczenie w pracy na rzecz różnych grup i społeczności lokalnych, szczególnie na wsiach i w małych miastach.  Mogą więc wspomóc bibliotekarki i bibliotekarzy w ich codziennych staraniach, aby biblioteka stała się otwartym, atrakcyjnym miejscem spotkań” – mówi Noemi Gryczko, specjalistka - rozwój funkcji bibliotek, z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  Propozycje organizacji pozarządowych koncentrują się przede wszystkim na pracy z młodymi ludźmi, wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Wśród nich znajdują się jednak również pomysły bazujące na lokalnym dziedzictwie kulturowym, skierowane do różnych grup użytkowników, w tym także do osób starszych. I. Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach Ofertę dla młodzieży w wieku 15-25 lat przygotowało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. To projekt „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”, …
Wyświetlono 25% materiału - 228 słów. Całość materiału zawiera 912 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się