Piątek, 20 maja 2016
Nagrody Magellana wręczone
Już po raz ósmy redakcja "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznała nagrody dla najlepszych przewodników, książek podróżniczych, map i atlasów. W tegorocznej edycji przyznano 15 nagród głównych i osiem wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych tytułów królują zdecydowanie publikacje polskich autorów. - Dzięki naszym "Podróżownikom", które są połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika, każdy młody czytelnik staje się jednocześnie autorem. Nie ma nigdy dwóch takich samym książek. Wytrwale pracujemy nad tym, by kolejne pokolenia chciały sięgać po książki, chciały podróżować, tworzyć piękny świat i go poznawać - mówiła Anna Kobus, odbierając wraz z mężem Krzysztofem Nagrodę za Wydarzenie Roku 2015. Nagrodę specjalną dla podróżnika, który swą postawą kreuje modę na podróżowanie, rozbudza wrażliwość na piękno - w przyrodzie i w drugim człowieku - otrzymał Michał Książek, autor znakomitej książki "Droga 816" oraz reportażu "Jakuck. Słownik miejsca", a także tomiku poezji "Nauka o ptakach". - Przewodników turystycznych nie kupuje się patrząc na nazwisko autora, ale chciałem zaznaczyć, że ci autorzy istnieją i bardzo lubią swoją pracę - podkreślał Krzysztof Dopierała, autor nagrodzonego przewodnika "Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny" (Bezdroża). - Jesteśmy chyba jedynym polskim wydawcą, który publikuje w języku francuskim i sprzedaje na obcym rynku i to z dużym powodzeniem - mówił z kolei Rafał Tyksiński z ExpressMap, odbierając nagrodę kategorii przewodnik kieszonkowy za "Londres. Pocket explore! Guide". - Poradnik jest efektem ponad 40 lat moich doświadczeń podróżniczych. Cieszę się, że dzięki wydawnictwu Bezdroża inni się uczą nie na swoich a na moich błędach, czemu miał służyć ten poradnik - wyznała Monika Witkowska, nagrodzona za poradnik "Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika" (Bezdroża). Laureatów konkursu wyłoniło jury w składzie: Krzysztof Rąpała (podróżnik, organizator wypraw do Azji) - przewodniczący, Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny miesięcznika "Magazyn Literacki KSIĄŻKI"), Dariusz Fedor (redaktor naczelny magazynu "Kontynenty"), Łukasz Gołębiewski (prezes zarządu Biblioteki Analiz Sp. z o.o.), Joanna Szyndler (redaktor naczelna miesięcznika "Podróże"), Ewa Tenderenda-Ożóg (zastępca redaktora naczelnego "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI") i Dawid Zaraziński (serwis Dziennik turystyczny.pl). Zgłaszane przez wydawców publikacje rozpatrywano w trzynastu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, przewodnik kulinarny, przewodnik mobilny, książka reportażowa, poradnik mobilny i wydarzenie roku. Szczegółowe wyniki konkursu: …
Wyświetlono 25% materiału - 357 słów. Całość materiału zawiera 1431 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się