Piątek, 15 września 2023

Do naszej redakcji wpłynęła prośba z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku o wsparcie rzeczowe w postaci książek, głównie popularnonaukowych. Może wśród naszych czytelników znajdą się chętni, by przekazać dary książkowe?

„Jestem pracownikiem działu Czytelni dla dorosłych Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku. Staram się na bieżąco uzupełniać księgozbiór popularnonaukowy o nowości wydawnicze z różnych dziedzin nauki, uwzględniając przy tym zapotrzebowania naszych czytelników.

Nasz dział współpracuje z różnymi instytucjami, takimi jak szkoły podstawowe i średnie oraz placówkami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi jak Środowiskowy Dom Samopomocy czy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku. Organizujemy wiele spotkań i zajęć z czytelnikami mającymi na celu promocję czytelnictwa i księgozbioru. Prowadzimy również lekcje biblioteczne o różnej tematyce na potrzeby poszczególnych grup.

Chcielibyśmy, aby nasza biblioteka wzbogacała się na bieżąco o nowości wydawnicze, jednak nasze możliwości finansowe są niewystarczające i mocno okrojone, by na bieżąco i należycie uzupełniać księgozbiór.

Ze względu na trudną sytuację finansową naszego organizatora nie stać nas na zakup tak wielu aktualnych pozycji do naszego księgozbioru. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą o nieodpłatne przekazanie darów książkowych dla naszej biblioteki.

W skład naszej biblioteki wchodzą również cztery filie wiejskie oraz jedna filia miejska. Centrala biblioteki posiada dział Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych, dział Multimedialny oraz oddział dla dzieci. Niewątpliwie każdy dar od Państwa będzie dobrze służył czytelnikom naszych agend biblioteki”.

Kontakt: Agnieszka Malinowska

pracownik działu Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku

ul. Mickiewicza 1

48-200 Prudnik

woj. opolskie

tel. 77-436-27-60

Podaj dalej