Poniedziałek, 25 maja 2009
Będzie jeszcze lepiej?
Od kilku lat frekwencja na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie kształtowała się między 40 a 45 tys. gości i wydawało się, że w ograniczonych i niezbyt funkcjonalnych przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki nie jest możliwe przyjęcie większej liczby osób. Natomiast w tym roku padł jednak rekord i przełamana została magiczna wręcz bariera 50 tys. odwiedzających targi. Na godzinę przed ich zakończeniem, jak podali organizatorzy, w kasach targowych sprzedano… 51 652 bilety! A ponieważ do wejścia nadal stały długie kolejki, zgodnie z niepisaną tradycją, wszyscy czekający przed PKiN weszli na ostatnią godzinę targów bezpłatnie. Duże obawy wiązano z obecnością tak nietypowego gościa honorowego, jakim była Rada Europy. Do tej pory zazwyczaj gościem targów był wybrany kraj, z którego zapraszano mniej lub bardziej znanych pisarzy. Tym razem pojawiła się natomiast organizacja międzynarodowa i to niezbyt znana szerszej publiczności. Wydaje się jednak, że obawy zostały rozwiane. - Wystąpienie Rady Europy na warszawskich targach książki było największym w Europie znakiem obchodów jubileuszu 60-lecia tej organizacji – powiedziała Ewa Januszewicz z warszawskiego Biura Rady Europy. Na stoisku gościa honorowego zaprezentowano 152 tytuły w językach obcych wydane sumptem Rady Europy, a także 25 tytułów w języku polskim. Poza tym bezpłatnie rozdawano blisko 30 różnych rodzajów broszur i ulotek informacyjnych o dokonaniach Rady Europy oraz jej tegorocznym jubileuszu. Łącznie, jak zapewniła Ewa Januszewicz, na targach rozdano jedną tonę materiałów promocyjnych. W działaniach tych oprócz pracowników warszawskiego Biura Rady Europy uczestniczyło aktywnie 30 woluntariuszy, …
Wyświetlono 25% materiału - 236 słów. Całość materiału zawiera 944 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się