Wtorek, 24 października 2017
  Wczoraj rozpoczęło się w Krakowie wielkie międzynarodowe święto literatury – Festiwal Conrada. Co nas czeka w tym roku? Dyskusje, debaty, lekcje czytania, pokazy filmów, koncert, wręczenie Nagrody Conrada i przede wszystkim: możliwość spotkania ze znakomitymi gośćmi – pisarzami i krytykami z Polski i zagranicy. Podczas siedmiu festiwalowych dni w Pałacu Czeczotka można będzie spotkać blisko stu znakomitych gości. Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się m.in: Serge Bloch – ilustrator nowej obrazkowej wersji „Biblii”, który opowie festiwalowej publiczności o tym, jak powstawała ta nowatorska literacko-graficzna forma, uznana za jedno z literackich objawień tego roku. Francuski filozof Marc Crépon będzie zastanawiać się, czy w świecie nienawiści możliwa jest nadzieja. Dlaczego ludzie mogą nie lubić księgarń? – takie pytanie, na festiwalu literackim brzmiące przewrotnie, będzie nas z kolei nurtować podczas spotkania z hiszpańskim pisarzem Jorgem Carriónem. Z publicznością spotkają się także m.in. francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz Éric-Emmanuel Schmitt, doskonale znana bywalcom festiwalu szwedzka pisarka Agneta Pleijel, autorka m.in. wydanej w tym roku powieści „Wróżba. Wspomnienia dziewczynki”, a także wybitna amerykańska socjolożka Arlie Russel Hochschild, której książka „Obcy we własnym kraju” została zaliczona przez „New York …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 735 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się