Piątek, 19 kwietnia 2024
450 tys. sprzedanych egzemplarzy

Jak poinformował Dom Wydawniczy Rebis, Na rynek trafia setny dodruk kultowego poradnika dla rodziców pt. „Pierwszy rok życia dziecka”.

Pierwsze polskie wydanie ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w 1995 roku. Choć od tego czasu minęły prawie 3 dekady – nadal jest to MUST HAVE każdego rodzica.

Tylko w Polsce sprzedało się ponad 450 000 egz. tego tytułu. Na świecie łączna sprzedaż poradników Heidi Murkoff (w skład, których wchodzą jeszcze: „W oczekiwaniu na dziecko”, „Dieta przyszłej matki”, „W oczekiwaniu na ciążę”, „Drugi rok życia dziecka”) przekroczyła 42 mln egz. Przetłumaczono je na 44 języki. Spektakularny sukces książek sprawił, że w 2011 roku autorka znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu „Time”.

W „Pierwszym roku życia dziecka” znalazły się informacje nie tylko na temat ponadczasowych kwestii związanych z pielęgnacją niemowlęcia i najnowszych trendów w tej dziedzinie, ale też nowe strategie odżywiania, porady dot. skutecznego usypiania oraz sporo o metodach pobudzania mózgu do rozwoju.

Książki Heidi Murkoff to nie jest zbiór suchych faktów. Autorka przekazuje wiedzę medyczną mamom w sposób uspokajający i empatyczny, podkreślając na każdym kroku, że macierzyństwo to najwyższy poziom siostrzeństwa. Wielokrotnie apeluje do kobiet, aby przestały się wzajemnie krytykować i przypomina, że życie to nie Instagram.

W ostatnich latach Heidi rozszerzyła działalność w oparciu o witrynę i brand WhatToExpect.com. Na stronach założonych przez autorkę loguje się ponad 20 milionów aktywnych i zaangażowanych mam, które publikują średnio 800 000 nowych postów każdego miesiąca. Co dwie sekundy pojawia się nowy post, a przeciętny użytkownik odwiedza stronę 14 razy w miesiącu.

Podaj dalej
Autor: Dom Wydawniczy Rebis